Balsnacki innustav superanalüüs

Tutvu käesolevas loos kasutatud moodulitega

Balsnack on Eesti tootja, kelle sortimenti kuuluvad mitmesugused krõpsud, popkornid ja hommikueined. Tänaseks on ettevõttest saanud Aktsiaselts Balsnack International Holding ning tegu on ainukese kartulikrõpsude tootjaga Eestis.

Tugev eksportija

Tänaseks ettevõtte eksport suurema mahuga kui müük Eestis. „Eesti piires on meil keeruline laieneda ning rahvusvaheliste kontsernidega konkureerida. Suuremat pilti näha on ainus tee ning müüme oma tooteid enam kui 40 riiki,“ selgitab Balsnacki arendusjuht Reigo Rusing. Maailmas on Kartulivahvel unikaalne toode ning seda ekporditakse nii Jaapanisse, Ameerikasse, Uus-Meremaale kui ka Lähis Idasse. Samuti on hea ekspordiartikkel popkorn, mis on populaarne nii Rootsise kui ka näiteks Jordaanias ja Hiinas. „Meie popkorn on kvaliteetne, aga millegipärast eelistatakse Eestis Inglismaalt pärit popkorni, mis on kallim kui meie oma,“ imestab Rusing.

Standard Books pandi tõhusamalt tööle

Balsnackis kasutatakse Excellenti pakutavat tarkvara alates Eesti iseseisvuse taastamise ajast. Küll aga  kuni eelmise aastani rakendati ettevõttes vaid 10% Standard Booksi tegelikust võimekusest. Palju tehti Excelis topelttööd: laost ja tootmisest tuli info paberipeal raamatupidajatele ning raamatupidajad tegelesid andmesisestaja ülesannetega. „Kuna viimaste aastatega on Balsancki müük sh eksport hüppeliselt kasvanud, oleme pidanud arenema ka selles valdkonnas“ tunnistab arendusjuht. Tänaseks on pilt palju muutunud – kasutusel on e-arved, tootmine sisestab info toodetud kaupade ja kulunud tooraine kohta otse programmi ning sarnaselt toimib omahinna arvestus. „Koostöös Excellenti projektijuhiga optimeerisime oma tööprotsesse ning kahe raamatupidaja asemel vajame täna raamatupidajat 0,7 kohaga,“ selgitab Rusing. Muutus on küll märgatav, kuid arenguruumi on siiski veel palju. Üks funktsioon, mida soovitakse veel tarkvaras veel näha on võimalus lisada müügiarve juurde kulu.

Power BI teeb superanalüütikat

Power BI on Microsofti lahendus, mis muudab andmed visuaalseks, joonistab graafikuid ning näitab ülevaadet valitud andmetest reaalajas. „Power BI-ga on meil müügiedu ja kokkuvõtted jooksvalt silme ees. See annab lisamotivatsiooni nii juhtkonnale kui müügiinimestele“, tõdeb Rusing. Andmed Power BI kasutamiseks tulevad Standard Booksist API kaudu. Selle lahenduse ellurakendamine nõudis pingutust, kuid kokkuvõttes võib siiski öelda, et Standard Booksi suur pluss on see, et tarkvara saab kõigi kaasaegsete lahendustega liidestada. Suurepärane, et selleks on võimalused loodud. Samuti äritarkvara loogiline ülesehitus ja kasutusmugavus annavad Standard Booksile eelise,“ sõnab ta lõpetuseks.

Tekkis huvi?

Kristi Piper - projektijuht
Kristi Piper
projektijuht

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Aitäh!

Sinu andmed on saadetud.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.

Liitu uudiskirjaga

Meie uudiskiri aitab Sul kursis olla viimaste Excellenti uudiste ja tootevärskendustega. Privaatsustingimustega saab tutvuda siin.