Standard Books pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib kaubandus.ee rubriigis Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Excellenti pakutava Standard Books tarkvaras fikseeritakse logistikamoodulis kogu kaubaga seonduv alates selle saabumisest lattu kuni väljastamiseni. See on seotud ka müügihalduse, komplekteerimise ja finantsjuhtimiseks mõeldud lahendustega. Nii kandub ettevõtte iga müügi- või ostutehing koheselt üle ka ettevõtte finants- ja raamatupidamisosakonda. See välistab vajaduse täiendavateks aruanneteks ettevõtte sees, et anda infot kindla perioodi tehingute kohta ka teistele osadele.
Kaubalogistika ja laohaldusega puutuvad kokku tootmisettevõtted, maaletoojad ja jaekaubandusettevõtted. Eri tarnijate kauba haldamine, müümine või probleemsete artiklite tagasi kutsumine iseloomustab laohaldajate igapäevast tööd. Sõltuvalt tegevusvaldkonnast tuleb lao- ja finantsarvestust pidada ka erinevate näitajate järgi. Kui jaekaubandusettevõtted keskenduvad rohkem tükipõhisele arvestusele, siis tootmisvaldkonna ettevõtted huvituvad hoopis näiteks kaal või muud parameetrid.

Excel tekitab lisatööd
Sellegipoolest toimub suurel hulgal ettevõtetest laohaldus endiselt Exceli-põhiselt. Kuigi see võib olla hea ja soodne lahendus alustavale või väikeste tegevusmahtudega valdkonna ettevõttele, pärsib see suuremate tegevusmahtudega ja ettevõtte tööd. Nii aitab õige äritarkvara ja tööriista kasutamine hõlpsamini hallata sissetulevat ja väljaminevat kaubavoogu ning lahendada ka keerukamaid olukordi.
Oletame, et laost on väljastatud suures mahus kaup, mis on osutunud vigaseks. Tegemist on näiteks tootmises tekkinud defektiga või on kaup realiseerimisaja ületanud. Sellele oleks vaja kiirelt reageerida – tuvastada kauba asukoht, see tagasi kutsuda ja teha vajalikud tagasiostutehingud. Kuidas seda lahendada?
Siin tulebki mängu ettevõtte terviklik laohaldus, mis tänu õigetele tööriistadele võimaldab kiirelt reageerida, vigase väljasaadetud kauba asukoht tuvastada ja see tagasi kutsuda. Seejuures hoolitseda ka selle eest, et kõik kajastuks ka raamatupidamises või finantsosakonnas. Õige äritarkvara lahendab selle korraga ja mitmetasandiliselt, võimaldades toiminguid näha nii tüki, partii kui finantsnäitajate põhiselt. Excel tekitab taolise olukorra lahendamisel lisatööd.

Kogu äritegevus ühest kohast
Ettevõtte erinevate osakondade töös eri tööriistade (nt tarkvarad, Exceli tabelid) kasutamine ei ole mõistlik. Nende omavahel ühendamine ja näitajate ümberarvestamine on ajamahukas ja sageli ka töö täpsust ja kvaliteeti langetav. Seega, miks mitte koondada kõigi funktsioonide tegevus ühe katuse alla ühes äritarkvaras.

Standard Books äritarkvaras saad teha kõik äri jaoks olulised toimingud ühest kohast, millest on ülevaade olemas nii raamatupidamisel ja näiteks ka finants- ning müügimeeskonnal. Nii saavad töötajad keskenduda enda põhitegevusele, millest on kõigil terviklik ülevaade.

Excellent Business Solutions Eesti AS-i spetsiaalselt kohandatud Eesti turule pakutav äritarkvara Standard Books hõlmab üle 30 erineva integreeritud mooduli ning logistikamoodul on üks populaarsemaid.

Tekkis huvi?

Kristi Piper - projektijuht
Kristi Piper
projektijuht

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Aitäh!

Sinu andmed on saadetud.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.

Liitu uudiskirjaga

Meie uudiskiri aitab Sul kursis olla viimaste Excellenti uudiste ja tootevärskendustega. Privaatsustingimustega saab tutvuda siin.