Leia kiirelt!

Kuidas saab peita ettevõtteid, mida kasutajal ei ole vaja kasutada?Uuendatud 18. veebruar 2016

Programmis on võimalik teha raamatupidamist mitmele ettevõttel. Näiteks, raamatupidamisbürood võivad ühte programmi lisada 50 kuni 199 ettevõtet, sõltuvalt paketist. See võib tingida vajaduse, et kõik programmi kasutajad ei pea nägema kõiki ettevõtteid ja omama ligipääsu.

Lahenduseks on võimalik ettevõtete nimekirjas iga kasutaja jaoks eraldi peita mittevajalikud ettevõtted, millega tööd teha ei ole vaja. Selleks tee järgmised seadistused igas kasutaja töökohas eraldi.

1. Käivita kasutaja arvutis klientprogramm, nii et avaneb ettevõtete nimekiri. Sisene ühte ettevõttesse, kuhu kasutaja peab sisse saama.  

2. Sulge klientprogramm Fail menüüst - "Lõpeta".
Käivita klientprogramm uuesti, nii et avaneb ettevõtete nimekiri. Vajadusel vajuta "Jäta". Seekord ära sisene ettevõtetesse. 

3. Vali akna peal operatsioonide("ratta") menüüst valik "Ava ettevõtete register". Avanenud tabelis mine B osale.

4.  Kõik ettevõtted, mida kasutaja nägema ei pea, vali veerus "Hetkeseis" Ctrl+Enter valikuga "Mitteaktiivne". Kui soovid, et kasutaja ei näeks ka mitteaktiivseks muudetud ettevõtete nimesid, võid kustutada "Nimi" veerust ettevõtte nime. Näiteks, asendades selle tühikuga.
NB! Koodi ei tohi kustutada.

Kui nüüd ettevõtete nimekirja akna salvestad ja programmi taaskäivitad, siis selles arvutis kasutaja ülearuseid ettevõtteid ei näe.

Ettevõtetesse sisenemist on võimalik täiendavalt piirata Isiku kaardi loomisega ja kasutajaõiguste määramisega igas ettevõttes eraldi.