Leia kiirelt!

Kuidas saab programmi ekraani kirja suuremaks?Uuendatud 17. september 2015

Uuemate arvutikuvarite ja monitoride kasutuselevõtuga, mis toetavad FullHD või 4K formaate, võib Windowsi kasutajatel esineda olukord, kus HansaWorldi tarkvara ekraani tekst on liiga väike.

7.2 ja vanemates versioonides on võimalik muuta programmis aruannetes nähtavat teksti fonti/stiili. Muid ekraani menüüsid ja tekstide suurusi seadistustega muuta ei ole võimalik. Küll aga on võimalik kasutada Windowsi operatsioonisüsteemi seadistusi sobiva pildi leidmiseks. Siin mõned soovitused:

1. Muuda Windowsis resolutsiooni (Control Panel > Appearance and Personalization). Resolutsiooni muutmisel muutuvad suuremaks ka kõik teised programmid arvutis.

2. Windows 7 alates:   mine Control Panel -> Appearance and Personalization -> "Display" lahtris on valik “Make text and other items larger or smaller” Seal võib panna 125%.

3. Windows 8.1 alates:  vajuta hiire parema klahviga Enterprise või Standard Booksi käivitusfaili(EXE) peal, vali “Properties”.
 3.1.“Compatibility” osal märgi valik "Disable display scaling on high DPI settings", ja vajuta OK. Taaskäivita Enterprise või Standard Books programmja kontrolli, kas tekst on suurem.
 3.2. “Compatibility” osal vali "Change high DPI settings". Avanenud aknas märgi valik "Override high DPI scaling behavior " ja "Scaling performed by Application". Taaskäivita Enterprise või Standard Books programmja kontrolli, kas tekst on suurem.