Leia kiirelt!

MILLISED SEADISTUSED TULEB TEHA TASUMISTE/MAKSEKORRALDUSTE PANKA SAATMISEKS? (SEPA)Uuendatud 28. aprill 2022

SEPA (Single European Payment Are) formaadis makse on tasumine saajale, kelle konto asub Euroopa Liidu liikmesriigis asuvas krediidiasutuses (või Islandil, Liechtensteinis, Norras, Šveitsis, Monacos) ning makse teostatakse eurodes.

Vaata, millised seadistused on vajalikud maksete panka saatmiseks: VIDEO
Detailse juhendi kõikide panga maksete ja laekumiste kasutamise kohta leiad siit: PDF

Kui kasutad Swedbank (Gateway) teeninduskanalit, siis saad tasumised saata otse panka, ilma faili koostamiseta. Vaata selle funktsiooni näidet siit VIDEOST

NB! Tähelepanu viitenumbri kasutamisel:
Ole tähelepanelik, kui kasutad viitenumbreid ja soovid tasumised panka saata nii, et tekiks üks maksekorraldus tarnija kohta. Kui kasutad kontaktipõhist viitenubrit (ehk viitenumber on alati sama igal arvel), siis saad seda võimalust lihtsalt kasutada:
moodul Ostuarved – Funktsioonid – Ekspordid – SEPA maksed – valik “Üks maksekorraldus tarnija kohta”.
Kui kasutad arvepõhist viitenubrit (ehk iga arve puhul on erinev viitenumber), siis ei ole seda funktsiooni mõistlik kasutada, sest ühel maksekorraldusega ei saa saata mitut viitenumbrit. Arvepõhise viitenumbri kasutamisel saada iga tasumine eraldi, mitte koondatult.

 


(SEPA eksport, tasumise, tasumiste eksportimine, laekumise, laekumiste eksportimine, maksefailid, maksekorraldused, maksekorralduste, pangafailide, pangaväljavõte, panga väljavõtte, panga maksed, pangamaksed, pangatehingud, pangatehingute, pangakannete eksportimine, panga kannete, pangafaili eksport, pangaseadistused, panga seadistused)

Märksõnad:
Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus