Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 30. jaanuar 2017

Põhjused, miks Pearaamatu aruanne ei klapi Laoseisuga

1. Laotoimingud on sisestatud kronoloogiliselt vales järjekorras (nt. toiming, mille kuupäev on 10. mai, on sisestatud varem, kui toiming, mille kuupäev on 5. mai või näiteks on enne sisestatud kõik lao sissetulekud ja alles siis lähetused).

2. Artikkel on kogemata valesti lattu võetud, seejärel miinusega laost maha võetud (näiteks sisestati artiklile vale ostuhind ja lao sissetulek kinnitati. Seejärel tehti sellest dokumendist koopia, millele sisestati kogused miinusega. Sellisel juhul läheb FIFO hind sassi, sest negatiivse lao sissetulekuga rikuti ära lao FIFO. Programm võttis laost maha käesoleva hetke hinnaga, aga kande tegi selle hinnaga, mis oli määratud lao sissetulekul. Edaspidi, ükskõik millisel lähetusel, on FIFO hind vale.)

3. On tehtud kreeditarveid, mis muudavad ladu ja tekitavad lao kontot muutvaid kandeid (kui laos seda artiklit rohkem ei ole st. tema hetke laoseis on null, siis programm ei leia sellele artiklile vastavat ostuhinda).

4. Dokumendi kannetes on muudetud summasid või kontonumbreid.

5. On kustutatud ladu puudutavaid kandeid.

6. Pearaamatus on kanded, mis ei ole tekkinud ladu puudutavatest toimingutest (näiteks otse kanne lao kontole).

7. On parandatud varasemaid lao FIFO-ga seotud toiminguid (toimingud kustutatud ja uuesti sisestatud; dokumendi kinnitus maha võetud ja parandatud; toimingud tekstikoopias parandatud).

———-

Seadistused, mida üle kontrollida:

1. Peamine kulumudel FIFO.
FIFO laoarvestuse meetodi kasutamiseks peab olema, moodulis Ladu (Logistika) seadistuses “Kuluarvestus”, märgitud valikud: Kulumudel = Kulujärjekord Kulujärjekord = FIFO.
1.1. Artikli kaardi peal “Kulumudel” lehel peavad valikud olema “Vaikimisi”.
1.2. Artikliklassi kaardi peal “Kulumudel” lehel peavad valikud olema “Vaikimisi”. Need seadistused peavad olema fikseeritud enne mooduli Ladu (Logistika) kasutuselevõtmist. Seadistust ei tohi muuta arvestusaasta keskel.

2. Artikli tüüp Laoartikkel.
Artiklid, mille puhul on soov jälgida laoseisu, peavad olema “Laoartikkel” tüüpi. Artikli kaardi peal Artikli tüüp = Laoartikkel.
2.1. Seerianumbri/partiinumbri jälgimine.
Artiklitel, mille puhul on soov jälgida laoseisu seerianr/partiinr põhiselt, peab olema artikli kaardi peal märgitud valik “Seerianr (või partiinr) jälgimine”. Artikli tüüpi ja seerinr jälgimise valikuid ei tohi muuta, alates artikli kasutamise algusest. Vajadusel tuleb teha artiklist koopia, uue tüübiga.

3. Vaikimisi ladu.
Lao moodulis seadistuses “Laoseadistused” peab olema täidetud “Vaikimisi ladu”. Lisaks märkida valik “Nõua ladu”. Seadistus peab olema fikseeritud enne mooduli Ladu (Logistika) kasutuselevõtmist.

4. Kulujärjekord lao kohta.
Kui on seadistatud ja kasutusel mitu ladu, siis mooduli Ladu (Logistika) seadistuses “Kuluarvestus” peab olema määratud valik “Kulujärjekord lao kohta”. Seadistus peab olema fikseeritud enne mooduli Ladu (Logistika) kasutuselevõtmist.

5. Kaupade miinusesse lähetamine.
Kauba lähetamine suuremas koguses, kui kauba laoseisu saldo, pole FIFO puhul lubatud. Mooduli Ladu (Logistika) seadistuses “Laoseadistused” peab olema määratud valik “Ära luba lähetada miinusesse”.

6. Ajaline dokumentide kronoloogia.
Laodokumente ei tohi sisestada ajaliselt kronoloogiliselt vales järjekorras (näiteks: toiming, mille kuupäev on 10. mai, on sisestatud ja kinnitatud varem, kui toiming, mille kuupäev on 5. mai) Mooduli Ladu (Logistika) seadistuses “Laoseadistused” peab olema märgitud valik Kronoloogia=”Kronoloogia jälgimine Lao kohta”. Seadistus peab olema fikseeritud enne mooduli Ladu (Logistika) kasutuselevõtmist.
6.1. Dokumendid tuleviku kuupäevadega. Vältida laodokumentide sisestamist tuleviku kuupäevadega. Eksimuste vältimiseks märkida Üldises moodulis seadistuses “Kuu lukustamine” valik “Ära luba luua kaarte tuleviku kuupäevaga”
6.2. Kinnitamata laodokumendid. Vältida olukorda, et laodokumendid jäävad kinnitamata pikemaks ajaks. Kuupäevaliselt varasemad laodokumendid tuleb kinnitada varem kui hilisemad.

7. Negatiivsed kogusega laodokumendid.
Valesti sisestatud laosissetuleku või laoliikumise korrigeerimiseks ei tohi teha sama dokumenti uuesti, sisestades vastupidise märgiga kogused. Uuemad versioonid ei luba miinusega koguseid kasutada laodokumentidel. Ka müügiarveid, mille peal on märgitud valik “Muuda ladu”, ei tohi krediteerimise eesmärgil teha parandusarvet negatiivsete kogustega või summadega.
7.1. “Muuda ladu” valikuga müügiarve krediteerimine. Märkida Üldise mooduli seadistuses “Valikulised võimalused” valik “Koosta laosissetulek kreeditarvest”. Kreeditarve koostada originaalarvest Operatsiooni menüü valikuga “Koosta kreeditarve”. Kreeditarvelt eemaldatakse automaatselt “Muuda ladu” valik ja koostatakse laosissetulek.

8. Muudetud finantskanded.
Lao dokumentidest moodustunud finantskandel on muudetud summasid või konto numbreid.
8.1. On kustutatud lao kontoga seotud finantskandeid.
8.2. Kinnitatud laodokumente ei tohi kustutada.
8.3. Pearaamatusse on tehtud käsitsi finantskanded (lao kontoga), mis ei ole tekkinud laodokumentidest. Nende punktide kontrollimiseks saab võrrelda Lao mooduli aruannet “Artikli ajalugu” ja Finants mooduli aruannet “Pearaamat” lao konto(de) kohta. Muutes aruannete perioodi, tuvastada aeg(kuu/nädal/päev), kui erinevus tekkis.

Kui soovid kontrollida, kas kanded klapivad Lao aruannetes ja Finantsi aruannetes, siis kasuta aruannet “Kannete kontroll” moodulis Üldine.

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

18. aprill 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Kuidas Viimsi Vesi koostab arveid ühe päevaga?

18. aprill 2024

Viimsi Vesi… Loe edasi

APRILLI NIPINURK – kliendiklassifikaatorid, varjatud rida müügiarvele, automaatlausendite ja arvutusvalemite seadistamine jpm

17. aprill 2024

APRILLI NIPID Mis… Loe edasi