Standard Books & ERP

 

 

 

 

The most powerful business
management software in
Estonia and Scandinavia

New possibilities

 • The new version of VAT change report KMD INF has a possibility of export to the Tax Board.
 • Our customers using cloud hosting will be able to use automaticupdates to server and client programmes.
 • Graphical business analytics reports on contact and article card.

 

Download the newest version

For desktop computers

Hansaworld WindowsHansaworld Maclinux1

For mobile phone / tablet

Hansaworld Windows mobileHansaWorld AndroidHansaWorld iPhone

All the operations of the company on your palm!

Click on an area to see how HansaWorld business management software can help you.

Blog

 • Kristi Piper
  Kristi Piper
  8.6.2018 CH Konsultatsioonid eelistab esimese valikuna Standard Booksi äritarkvara

  CH Konsultatsioonide tegevjuht Christer Haimi leiab, et raamatupidaja töö kvaliteedi määrab toimiv äritarkvara. 

  Enam kui 10 aastat tegutsenud CH Konsultatsioonid pakub raamatupidamisteenust ja ärikonsultatsioone. CHK lisategevuseks on majandustarkvara müük ja kindlustusteenuste vahendamine. Peakontoriga Eestis, tegutseb ta ühe ainsa Eesti konsultatsioonifirmana raamatupidamisteenuse pakkujana ka Soomes. 

  Christer Haimi foto 2017Rohkem kui 20 aastat raamatupidamises tegutsenud Haimi leiab, et raamatupidamine on üks tihedama konkurentsiga äri Eestis. Sisuliselt nagu tõlketeenus, mida võib baasteadmiste olemasolu puhul pakkuma hakata igaüks. „Raamatupidamisteenuse pakkumisega alustamiseks ei ole vaja muud, kui rentida 50 euro eest sülearvuti ja valida sobiv tarkvara, mille saab täna ka 10 euro eest,“ räägib Haimi. 

  Terad sõkaldest eristab aga see, kes on teinud tarku valikuid päris otsast peale. Äritarkvara valik ei ole siin erandiks.

   CH Konsultatsioonid on tegutsenud ligi 11 aastat, sellest täpselt sama pikalt on nad olnud ka Excellent Business Solutionsi partnerid ja kliendid. Ehkki teenusepakkujana kasutab CH Konsultatsioonid mitut erinevat äritarkvara, leiab tegevjuht Christer Haimi, et büroos algusest peale kasutusel olnud Standard Books on neist kõige laiemate võimalustega.

  Pikaajalise usaldussuhte aluseks on Haimi sõnul tarkvara kasutusmugavus ja paindlikkus raamatupidajatele.

  Igal äritarkvaral on omad eelised. Lahendust, mis ettevõtte vajadustele täpselt sobiks, ei ole olemas.  Standard Booksi olulisimaks eeliseks peab Haimi selle baaslahenduse tugevust, mis katab ära ka kõige nõudlikuma äri raamatupidaja vajadused. „Mida rohkem sa ühes kohas tehtud saad, seda mugavam ja parem,“ räägib ta.

  „Standard Booksis on võimalik toimetada informatsiooniga täpselt sellise detailsusastmega nagu vaja, vaadates nii koondaruandlust kui minna päris detailsete kanneteni välja,“ toob Haimi välja Standard Booksi kasutusmugavuse raamatupidajate jaoks. „Samuti on meie raamatupidajate jaoks oluline võimalus tegutseda samaaegselt mitmes erinevas aknas. See aitab tegeleda paralleelselt mitme erineva registriga, ilma, et vahepeal muu info otsimiseks peaks töö katkestama. Paljud äritarkvarad seda ei paku,“ toob Haimi veel teisegi eelise välja.

  Analüütikast ja informatsiooni töötlemisest ei pääse ka raamatupidajad. Seetõttu hindavad CH Konsultatsioonide raamatupidajad kõrgelt ka mugavat aruandlust ja raportite koostamise võimekust.

  Vaadata tuleb ka konteksti. Ehkki väike-ettevõtte jaoks võib põhivajadused ära katta mõni lihtsam lahendus, tasub Haimi sõnul investeerida läbimõeldud lahendusse kohe alguses. „Äritarkvara valiku protsessi alahinnatakse. Eriti ettevõttega alustamisel. Mida varem sa õige tarkvara valid, seda lihtsam on hiljem. Mida enam sa kasvad, seda keerukamaks muutuvad ka äriprotsessid, mis muudab ettevõtte selgrooks oleva äritarkvara väljavahetamise väga kulukaks keeruliseks väljakutseks.“ 

  Pikaajalise professionaalina hindab Haimi lisaks tarkvarale oluliseks ka kontaktivõimekust ja klienditoe olemasolu. „Excellenti klienditugi on minu jaoks alati olemas olnud. See võib tunduda küll taustal oleva ja sageli ka nähtamatuna, kuid on kindlasti suur väärtus, millega mitmed teised sageli alt lähevad,“ räägib Haimi.

   

 • Lenno Oja
  Lenno Oja
  25.5.2018 Eritingimuse lisa seoses GDPRi üldmääruse jõustumisega

  Täna, 25. mail, jõustus Euroopa Liidu isikuandmete kaitse üldmäärus (GDPR). Sellest lähtuvalt on Excellent Business Solutions Eesti AS koostanud uued  kliendiandmete töötlemise eritingimused, mis kehtivad alates 25.05.2018.

   Seoses sellega:

  • palume Teil tutvuda uute tingimustega siin;
  • saadame täiendavalt juuni alguses Standard Books ja Standard ERP programmi sisenemisel ekraaniteate, mis kuvab kliendiandmete töötlemise eritingimusi ja võimalust nendega nõustuda. 

   Küsimuste korral ootame Teie kirju aadressil This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ja me vastame meeleldi!

 • Sven Karuse
  Sven Karuse
  21.5.2018 Standard Booksi versiooniuuendus!

  Standard Booksi uus versioon on valmis ning kõik meie pilveteenuse kliendid saavad peatselt viimasele versioonile uuendatud!

  Tähtsamate uuenduste hulka kuuluvad:

  • sisselogimine ainult läbi Standard ID
  • uusimate liidestuste seas on Inforegister, Tšekk.ee, MailBow
  • täiendatud on maksuvabatulu arvestamisel kasutamise mugavust
  • müügiarveid on võimalik läbi Fiteki nüüd ka Soome saata
  • Envoicega on võimalik müügiarveid vastu võtta
  • lisatud manuaalne PDF päring e-arvetele
  • automaatne ostuarve koostamine tarnija e-arvest
  • VD aruande eksport ühe klikiga
  • valuutakursi päring muudetud mugavamaks
  • uuendatud API liides
  • jpm

  Kogu uuenduste nimekirja leiad siit.