Standard Books & ERP

 

 

 

 

The most powerful business
management software in
Estonia and Scandinavia

New possibilities

 • The new version of VAT change report KMD INF has a possibility of export to the Tax Board.
 • Our customers using cloud hosting will be able to use automaticupdates to server and client programmes.
 • Graphical business analytics reports on contact and article card.

 

Download the newest version

For desktop computers

Hansaworld WindowsHansaworld Maclinux1

For mobile phone / tablet

Hansaworld Windows mobileHansaWorld AndroidHansaWorld iPhone

All the operations of the company on your palm!

Click on an area to see how HansaWorld business management software can help you.

Blog

 • Lenno Oja
  Lenno Oja
  6.3.2018 Ootame 8. mail oma kliente ja huvilisi Excellenti infopäevale!

  Eesti Raamatupidajate Kogu on käesoleval aastal korraldamas majandustarkvarasid tutvustavat infotundide sarja, mille eesmärk on tutvustada raamatupidajatele erinevaid tarkvaralahendusi.

  Infotundide sarjas osaleb ka Excellenti meeskond, kelle infotund toimub 8. mail. Ootame kõiki oma kliente ja huvilisi hommikukohvile kell 10.00-12.00 hotell Palace seminarisviiti Mühlberg, Vabaduse väljak 3.

  Infotunnis on Teil võimalus esitada küsimusi, pakkuda välja oma ideid ja praktilisi lahendusi. Räägime ka pilveteenusest, e-arvetest, uutest lahendustest ning uuest Standard Booksi versioonist. Vaata lähemalt siit.

  NB! Eelregistreerumine infotundi on vajalik. Registreerumine kuni 02.05.2018.
  Infotunnis osalemine on kõigile Eesti Raamatupidajate Kogu liikmetele tasuta. 
  Kui sa ei ole ERK liige, aga Excellenti klient, siis on Sinu jaoks üritus samuti tasuta: 
  Registreeri: https://www.erk.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=347:ev100-raamatupidaja-sobralik-majandustarkvara-infotund-4&catid=12&Itemid=101&lang=et
  Vali paremalt kalendri kohalt "REGISTREERU"
  Vali liikmelisus – Excellenti klient
  Arve tasuja – Kirjuta kindlasti oma firma nimi, kuid osalustasu ei küsita.

  Näide:

  ERK blogi

  Peatse kohtumiseni!
  Excellenti meeskond

 • Allan Mäe
  Allan Mäe
  5.3.2018 Hooldusteeninduse meistriklass tänu õigele äritarkvarale

  Tegevusmahuka ja detailirohke töö puhul on kerge fookust administratiivsetele ja tehnilistele tegevustele kaotada. Et seda ei juhtuks, tuleb pöörata tähelepanu õigetele tööriistadele, mis just Sinu ettevõtte vajadustele vastavad. Universaalseid äritarkvaralahendusi leidub palju, kuid vähe on neid, mis on disainitud just Sinu ärispetsiifikat arvestades.

  Aider OÜ tegeleb tööstusseadmete müügi ja hooldusega. Kaheksaliikmelisest meeskonnast moodustavad üle poole hooldustehnikud, kelle igapäevatöö möödub müüdud seadmeid hooldades ja parandades. Sisuliselt on Aideri põhitegevus igapäevane klienditeenindus –müüakse ja renditakse seade või masin, mida on vaja regulaarselt hooldada. Äritarkvara puhul on Aideri jaoks esmatähtis, et kliendi vajadustest oleks ülevaade nii liikuva töötempoga tehnikutel kui ka ettevõtte raamatupidajal ja juhil.
  Aideri tegevjuht Henri Tabri räägib, et otsustas aasta tagasi kogu ettevõtte äritarkvara välja vahetada, kuna seni kasutusel olnud Directo lahendus ei võimaldanud kogu tegevust ühe katuse alla koondada ja ärivajadustele vastava funktsiooni loomine oli ajakulukas. “Mitme erineva programmiga töötamine tekitas palju lisatööd. Otsisime lahendust, mida saaks kasutada nii hooldustehnik kui raamatupidaja.” Sobiva võimaluse lõi Excellent Business Solutions Eesti AS, luues Standard Booksi vajalikud toimingud.

  Automaatne tööprotsessi planeerimine
  Aideri jaoks oli oluline, et äritarkvara vähendaks tehnikute töökoormust, mitte ei tekitaks seda juurde. Lisaks oli tähtis, et see oleks lahendus kogu ettevõttele. Seda nii tehnikule, raamatupidajale kui tegevjuhile. Blogi1

  Aideri hooldusteeninduse tööprotsess oli varem üsna ajamahukas. Iga tööetapp (nt tellimuse sisestamine, töölehe alustamine) tuli programmi eraldi käsitsi sisestada, mis võttis palju aega. Standard Booksiga keerati senine loogika heas mõttes pea peale ning see automatiseeriti ja muudeti kiiremaks. Meie tänane tööprotsess käib oluliselt lihtsamini:

  • Telefoni või e-kirja teel esitatud töötellimus sisestatakse vastuvõtja poolt Standard Booksi, millest saab teenindaja koostada mõne nupule vajutusega pakkumise kliendile, mis on aluseks nii müügi- kui ka ostutellimusele, kuhu andmed sisestatud tellimusest automaatselt kanduvad.
  • Info sisestatud tellimuselt loob iseseisvalt põhja ka hooldustehnikule mõeldud tööleheks, mis talletab vajaminevad varuosad, materjali ja tehniku tööaja.
  • Töölehtedele lähevad automaatselt kliendi poolt kinnitatud tellimuses olnud varuosade ja muude vahendite müügiartiklid, mis vähendab liigse kauba lattu seisma tellimise ohtu. Kui vajaminevat kaupa laos ei ole, siis annab programm sellest töölehel märku ning see tellitakse. Kusjuures Standard Booksi funkstionaalsust võimaldab sellest saab otse kliendile e-kirjaga teada anda.
  • Kui tehnik lõpetab töö kliendi juures, on tal võimalik otse e-kirja teel saata kliendile ka töid kinnitav tööleht. Automaatsed e-kirjad otse äritarkvarast kliendiga suhtlemiseks on võimalikud Standard Booksi kasutusprotsessi igas etapis.
  • Kõik toimingud kajastuvad automaatselt ka Aideri raamatupidamises, kus on iga kuu lõpus võimalik väljastada kõigile klientidele koondarved. Ka siin tuleb kogu info kinnitatud pakkumistelt ja töölehtedelt arvetele automaatselt.

  “Excellentiga loodud lahendus muutis meie igapäevast tööprotsessi paremaks, kuna kaotas ära andmete käsitsi üle tõstmise vajaduse kliendipoolsest teenindustellimusest töölehele,” räägib Tabri uue tarkvara peamisest eelisest. Tellimuslehele sisestatud info kandub Standard Booksis automaatselt ka hooldustehnikute vaates töölehele, kus on näha nii tooteinfo, mida on vaja hooldada, kui ka varuosad, nende laoseis ning hooldustöö tegemiseks arvestatud ajakulu.

  Blogi2Õige äritarkvara toob ka rahulolevad kliendid
  Mugav on see ka kliendile. “Klient peab hooldustöö tellimisel ütlema sisuliselt meile vaid enda seadme seerianumbri, mille sisestamisel näeme kogu vajalikku infot, mida töö jaoks vaja – sobivaid varuosasid, viimast hooldustööd ja muud. See annab info ka tehniku töö planeerimiseks – kui laoseis ütleb, et varuosasid on vaja tellida, saame otse Standard Booksist anda kliendile e-kirjaga märku, et ootame varuosasid. Lisaks teame tänu hooldustöö tellimisel öeldud seadme seerianumbrile seda, kas hooldustöö läheb garantiitööde alla või mitte.” Tehnikutel on pidev ülevaade tööprotsessist, millega on kursis ka klient.
  Nii saavad hooldustehnikud Standard Booksi abil teha läbi tervikliku klienditöö protsessi. Kui töö kliendi juures on lõpetatud, saavad tehnikud saata kliendile kohe kohapeal ka kokkuvõtte tehtud tööst. Standard Books kaotas ära vajaduse paberil aruannete esitamiseks ja raamatupidamises töö kajastamiseks täiendava andmete import-eksport toimingu läbi.

  Konkurentsieelis hooldusteeninduse valdkonnas
  “Praegune äritarkvara suurendab meie meeskonnaliikmete iseseisvust, tagab töö kiiruse ja samaaegselt ka kvaliteedi. Kõiki kolme on sageli raske saavutada, kuid tänu õigele teenusepakkuja valikule oleme selle suures osas enda ja klientide jaoks täitnud. Tänu Standard Booksile ei ole meil enam vajadust paberipõhiseks aruandluseks või regulaarseteks näost-näkku kohtumisteks. Kõigel saame tegevmeeskonnaga Standard Booksist silma peal hoida.”

  Aideri jaoks on tähtis äritarkvara kohandatavus vastavalt äri vajadustele. Nii, et ühte kohta oleks koondatud põhitegevus ja sellega kaasas käiv raamatu- ja arvepidamine. Kui tehnikud saavad teha kohapeal kliendile tehtud tööst ülevaate koheselt, siis arvepidamine käib ikka raamatupidamise läbi. Standard Books on ka selle Aideri jaoks mugavalt lahendanud - kõigile klientidele arvete saatmiseks piisab vaid mõnest klikist tarkvaras. See on Aideri jaoks üks omadus, mis on tööd oluliselt lihtsamaks muutnud.

  Lahendus loodi koostöös Excellenti meeskonnaga, kes soovis mõista Aideri vajadusi ja äri. “Excellenti meeskond on meiega programmi vahetamise hetkest meiega kaasa mõelnud. Excellent mõistis meie vajadust ja pakkus sellele lahenduse, mis on kasulik kõigile ettevõtetele, kes tegelevad seadmete müügi ja hooldusteenindusega. Võime täna öelda, et meil on oma ettevõtte jaoks kohandatud äritarkvara, mis säästab igapäevast aega ning teeb töö tegemise efektiivsemaks.“

  Rohkem kasutajate lugusid leiad siit

 • Kristi Piper
  Kristi Piper
  12.2.2018 API toob Sinu äritarkvarasse vajaliku informatsiooni

  Excellent Business Solutions Eesti AS-i Standard Booksi äritarkvara kasutajad hindavad kõrgelt selle liidestusvõimalust erinevate programmide ja süsteemidega, mis ettevõttesiseselt kasutusel on. Varju on aga jäänud see, mis selle kõik võimalikuks teeb. Saage tuttavaks, API!

  API ehk inglise keeles Application Programming Interface on piltlikult öeldes mõistus protsessi taga, mis võimaldab erinevate programmide omavahelist liidestamist ja ühendamist ettevõtte erinevate osadega, aidates siduda need tervikuks. Paljudele arusaamatuna tunduvat APIt võiks vaadata justkui kullerit või sõnumitoojat, kes võtab Sinult tellimuse ja toob sulle õigest kohast vajaliku informatsiooni.

  Milleks API-t kasutatakse?
  Suurtes ettevõtetes on harilikult kasutusel mitu tarkvara ja programmi, mille vahel andmete ning info vahetamine on keeruline ja ajamahukas. API aitab seda lisatööd vähendada. Arendajad saavad API funktsioone kasutades luua klientidele integratsioone ja ühendusi teiste ettevõttes kasutatavate rakvere vesisüsteemidega. Enim levinud on API abil erinevatest süsteemidest ostu- ja müügiarvete saatmine Standard Booksi, et teha raamatupidamine seal. Veebipoodide arendajad saavad luua päringuid ja küsida API abil infot laoseisude ja toodete info kuvamiseks veebipoes.

  Kuidas API meie kliente nende töös aitab?
  Sobiva lahenduse oleme aidanud leida näiteks linna veevarustuse eest hoolitseval Rakvere Veel, kus ulatab API abikäe eelkõige andmete Standard Booksist välja viimisel elektroonilisse vee- ja kanalisatsioonivõrkude süsteemi. Tegemist on süsteemiga, mis kaardistab Rakvere Vee (ja teiste asutuste) kliendiinfo  põhjal vee- ja kanalisatsioonisüsteemide võrgustiku, kust on võimalik näiteks avarii korral leida infot, kus on toimumiskoht, kellega on õnnetus seotud ja leida ka kontaktandmeid reageerimiseks. Tänu APIle saab Rakvere Vesi olulisi andmeid otse enda äritarkvarast elektroonilise süsteemiga jagada ning neid ei ole vaja eraldi äritarkvarast selleks eksportida ja vastuvõtval poolel omakorda importida.
  Lisaks aitab API Rakverel Veel lihtsalt suhelda Geoinfosüsteemide Keskusega, kust küsitakse vajalikku infot lepingute sõlmimiseks ja teiste oluliste dokumentide koostamiseks. Vastasel juhul peaks seda tegema telefonitsi või e-kirja teel.

  image003Veel oleme aidanud lahenduse luua ka Metropoli Ehitus OÜ-l, kus ulatab API abikäe eelkõige saabuvate ostuarvete importimisel Standard Booksi. Nimelt kasutavad nemad igapäevaseks kuluhalduseks lisaks Standard Booksile ka Web Desktop infohaldustarkvara. Lõplik raamatupidamine toimub aga Standard Booksis. Et vältida olukorda, kus ühest tarkvarast teise tuleks andmeid käsitsi tõsta, oleme aidanud luua mugava lahenduse, mis seda automatiseerib. Just tänu APIle. 
  Kuidas näeks see välja ilma APIta? Tõenäoliselt peaks ühest programmist info käsitsi teise sisestama. Vajadusel ka ümber arvestama või seda programmile sobivale kujule viima. API kaotab selle lisatöö vajaduse ära. 

  Kellele on API kasulik?
  API sobib kõikidele ettevõtetele, kellel on kasutusel näiteks veebipood või mitu erinevat tarkvara, mille vahel on vaja kiiresti ja auromaatselt vahetada informatsiooni. Standard Booksi äritarkvara kõik moodulid on hästi liidestavad API-ga, tänu millele on võimalik andmeid programmis vastu võtta või sinna saata.
  Lisaks info õigest kohast toomisele on API-l aga oluline väärtus ka neile, kes kasutavad erinevaid ärianalüüsiks mõeldud tööriistu nagu näiteks FlexBI. Mõne teise arendaja lahenduste ja tööriistade kasutamisel on ikka ja jälle keeruline vajalikke andmeid õigel kujul õigesse süsteemi saada. API on aitab ka selle mure lahendada. Standard Booksi või Standard ERPi ühendamine mõne analüüsitööriistaga ei ole meile võõras ja aitab Sul andmeid Sinu ettevõtte kasuks targalt ära kasutada.