Raamatupidajate päev 2022

Igal sügisel tähistatakse rahvusvahelist raamatupidajate päeva.

Äripäeva konverentsil räägitakse mitmetest pikaajalistest muutustest, mis mõjutavad raamatupidajaid. Olulisemateks teemadeks on tänavu:

  • roheraamatupidamine ehk ESG aruandlus, mis esmapilgul puudutab vaid suuremaid ettevõtteid, kuid suurettevõtted hakkavad andmeid nõudma oma partneritelt ja tarneahela erinevatelt lülidelt.
  • muudatused pangateenustes – vaatame üle, mis on muutumas laenamise, intresside ja krediidihindamise protsessides. Kelle jaoks läheb raha kallimaks? Missuguseid muudatusi on finantsasutustel õigus teha?
  • maksejõuetusemenetlus ja pankrot – lisaks muudatustele pankrotimenetlustes on loodud päris uus maksejõuetuse seadus. Mida peab raamatupidaja teadma?
  • töölepinguseaduse muudatus jõustus tänavu augustis. Millised on esimesed õppetunnid ja kohtupraktika? Miks on 70% töövaidlusi seotud raamatupidajatega?

Lisaks eelmainitutele vaadatakse üle, missugune on Eesti ja lähinaabrite ettevõtete rahaline olukord, millal ja kuhu suunas peaks oma krediidiotsuseid hakkama üle vaatama ning kuulame praktilist ülevaadet maksumuudatustest, mis lähiajal raamatupidajate tööd mõjutavad.

Päeva lõpetab meelelahutuslik ettekanne Epp Kärsini poolt, kes on intrigeerivate koolitusteemade taustal üles ehitanud koolitusettevõtte, mis pälvis sel aastal ka Äripäeva Gaselli tiitli. Kuulame tema lugu, kuidas üks naine seda kõike jõuab ning milles peitub tööalase edu saladus?

Peale ettekandeid saavad kõik soovijad koos käed külge panna osaledes ühes ägedas heategevuslikus projektis. Heategu teeb õnnelikuks!

Traditsiooniliselt valitakse konverentsil tänavuse “Arvestusala edendaja 2022”. Nominendid on kõik selle aasta ajakirja Raamatupidamise Praktik kaanepersoonid ning nende hulgast selgub avaliku hääletamise tulemusena professional, kes on arvestusvaldkonda sellel aastal kõige enam mõjutanud.

Vaata ka eelmise aasta GALERIID!

Tekkis huvi?

Kristi Piper - projektijuht
Kristi Piper
projektijuht

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Aitäh!

Sinu andmed on saadetud.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.

Liitu uudiskirjaga

Meie uudiskiri aitab Sul kursis olla viimaste Excellenti uudiste ja tootevärskendustega. Privaatsustingimustega saab tutvuda siin.