Helena Luik- Kasparov

Kuidas Viimsi Vesi koostab arveid ühe päevaga?

Viimsi Vesi sai Excellenti abiga endale hästi toimiva vee-erilahenduse, mille tulemusena on igapäevased tööprotsessid tunduvalt lihtsamad ja tõhusamad. 

Mõned Standard Booksi plussid Viimsi Vee jaoks:

  • võimaldab arendusi ettevõtte spetsiifilistest vajadustest lähtuvalt
  • nüüdisaegsed liidestusvõimalused API-ga võimaldavad integratsioone teiste programmide ja tarkvaradega
  • programm on sobilik kasutamiseks ettevõtete vahel ja võimaldab andmete kogumist ja käitlemist ühes süsteemis

AS Viimsi Vesi koordineerib Viimsi vallas veemajandust ning juba aastakümneid tegutsenud ettevõte esitab üle 6000 arve kuus. Viimsi Vee finantsjuhi Pille Arula sõnul jäi ühel hetkel nende kliendihaldustarkvara ajale jalgu ning vaadati ringi uue tarkvaralahenduse järele. Kuna ettevõte kasutas juba pikalt Standard Booksi raamatupidamistarkvarana, siis tundus hea mõte need kaks olulist eesmärki ühendada. „Hakkasime koos Excellentiga erilahendusena arendama uut lahendust Standard Booksi. Mõeldud-tehtud ning pärast pikki arendustöid sai lõpuks valmis üks väga hea vee-erilahendus,“ kirjeldab Arula. 

Vee-erilahendusele lisandus veel ka veebipõhine iseteeninduskeskkond, kuhu kliendid saavad iseseisvalt oma näidud sisestada. Viimsi Vesi on enamikule klientidele paigaldanud kaugloetavad arvestid ja nüüd jõuavad nende näidud arveldamiseks otse vee-erilahendusmoodulisse. „Kõik on mugavam ja lihtsam kui varem,“ kinnitab Arula. „Kui varem kulus meil nädalaid arvete tegemiseks, siis nüüd koostatakse need ühe päevaga.“ 

Olulisi liidestusi lihtne lisada

Standard Booksi on lihtne liidestada ka teiste programmidega, mis on ettevõtte jaoks oluline lisaväärtus. Erinevate tarkvarade liidestuse tulemusena on nüüd ülevaade, millist hooldust mingi arvestiga viimati tehtud, millal tuleks arvesti välja vahetada, milline arvestimudel on kuskil majapidamises kasutusel jne. „Vee-erilahenduse moodulis on kesksel kohal tarbimiskoht, mitte klient,“ selgitab Arula. „Elanik selles kohas võib vahetuda, aga meil säilib ajalugu ja info just tarbimiskoha kohta. Samuti kui hakatakse uut hoonet ehitama ja tuleb väljastada tehnilised tingimused, siis Viimsi Vee insener väljastab vajalikud tehnilised tingimused ja ka need jäävad selle tarbimiskoha ajalukku.“

Viimsi Vee jaoks väga oluline liidestus on ka geoinfosüsteemiga GIS, mille abil saab visuaalselt kaardilt ülevaate nii arvestite kui trasside asukohast, infot selle kohta, mis tüüpi arvestid on kasutusel, kes on juba Viimsi Vee kliendid ja kes kaardi peal näha olevatest majapidamistest veel pole klient. Samuti, kas mingi konkreetne tarbija on jätnud mitu kuud näidud esitamata või mõnes asukohas on aeg arvestit vahetada.  „Standard Booksi üks tugevus ongi valmidus üsna lihtsalt liidestuda väga erinevate tarkvaradega,“ ütleb Arula.

Viimsi Veel oli varem kasutusel ka eraldi võlahaldusprogramm, aga nüüd on vastav funktsionaalsus ka Standard Booksis ning võimalus otse programmist võlgnevuste ja sulgemishoiatuste teateid välja saata nii e-kirja kui SMSiga.

Plaanis lisavõimaluste kasutuselevõtmine

Arula nendib, et Standard Booksis on nende jaoks veel hulganisti kasutamata võimalusi ja plaan nende kasutuselevõtuks on olemas.

„Näiteks Hooldusteeninduse moodul koos Tööleheveebiga tehnikute jaoks võiks olla järgmine olulisem arendusprojekt, kuid need tööprotsessid vajavad veel põhjalikumat läbimõtlemist. Praegu on olukord selline, et  paljud tehnikud ei kasuta tööalaselt veel isegi e-posti ja paljud toimingud fikseeritakse endiselt paberil,“ räägib Arula. „Minu eesmärk oleks ka see osa tööprotsessist saada senisest elektroonsemaks ja kiiremaks.“

Tulevikuplaan on liigutada ka ettevõtte põhivarade arvestus Standard Booksi, praegu nimelt teostatakse seda veel endiselt Excelis. „Pikemas plaanis soovime võimalikult palju tegevusi ja andmeid viia ühte programmi. Eks sellega kaasneb ka vajadus seniseid harjumusi muuta,“ ütleb finantsjuht. „Sageli tundub ju lihtsam mõnda asja kolleegile üle laua öelda, aga sellest paraku ei jää märki maha. Samas on aga tegevuste ajaloo säilitamine väga oluline.“

Rätsepatöö vastavalt ettevõtte vajadustele

Viimsi Vee töötajatest kasutavad Standard Booksi praegu peamiselt finantsosakond ja kliendihaldusosakond.  Mõningal määral ka inspektorid, kes objektidel käivad veemõõtjaid vahetamas või tehnilisi probleeme lahendamas. 

Koostöö Excellentiga on Arula sõnul sujunud üldjoontes probleemivabalt ja soovitud lahendused on kiiresti leitud. „Oma kogemusest saan tõdeda, et Standard Booksi on võimalik kohandada ettevõtte-spetsiifiliselt ning Excellenti meeskond saab taoliste rätsepalahenduste loomisega suurepäraselt hakkama“.

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Uudised, Standard Books

Standard Booksi äritarkvaras on ligi 30 erinevat võimalust, mis toetavad… Loe edasi

Kuidas Standard Books aitab müügitööd ja kliendisuhete organiseerimist?

24. mai 2024

Müük ja ladu, Standard Books

Müügitöö tegemine on oluliselt lihtsam kui sul on kõik andmed… Loe edasi

Digisillad tulevikku: digitaliseerimine ja andmevahetus

21. mai 2024

Uudised, Excellent Business Forum

MKM digimajanduse osakonna juhataja võttis Excellent Business Forumil kokku,… Loe edasi

Milline on raamatupidamise tulevik?

16. mai 2024

Uudised, Kasutajalood, Raamatupidamine

Ärigeenidega Ksenija Germ töötab raamatupidajana ning kirjutab TalTechis magistritööd raamatupidamise… Loe edasi

Kristi Piper
projektijuht

Tekkis huvi? Proovi tasuta!

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Tekkis huvi? Proovi tasuta!

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Aitäh!

Sinu kontaktandmed on meie kliendihaldurile saadetud. Võtame Sinuga ühendust.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.

Liitu uudiskirjaga

Meie uudiskiri aitab Sul kursis olla viimaste Excellenti uudiste ja tootevärskendustega. Privaatsustingimustega saab tutvuda siin.

Aitäh!

Sinu kontaktandmed on meie kliendihaldurile saadetud. Võtame Sinuga ühendust.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.