Maret Luts

Juulist kehtib kõigile väljastpoolt Euroopa Liitu saabunud pakkidele käibemaks

Seoses Euroopa Liidu (EL) maksumuudatustega peab alates 1. juulist kõik kolmandatest riikidest saabuvad saadetised deklareerima ja tasuma nendelt käibemaksu. Ära kaob ka e-poodidest tellitud väikesaadetiste käibemaksuvabastus.

Maksu- ja tolliameti (MTA) teatel on tegemist EL-i käibemaksudirektiivist tuleneva muudatusega, mille Eesti võttis üle käibemaksuseadusesse. Deklareerida tuleb nii kõik eraisikult eraisikule tasuta ehk kingitusena saadetud pakid kui ka e-poodidest tellitud saadetised. Maksumuudatused kehtivad ka neile kaupadele, mis on ostetud enne 1. juulit, kuid saabuvad pärast määratud kuupäeva.

Eraisikult kingitusena saadetud pakkidele, mille väärtus on kuni 45 eurot, jääb endiselt kehtima maksuvabastus. Kõikidele väljastpoolt EL-i asuvatest e-poodidest tellitud väikesaadetistele lisandub aga edaspidi käibemaks. Kui seni sai maksuvabalt tellida kuni 22 eurot maksvaid saadetisi, siis alates 1. juulist tuleb kõik tellitud pakid deklareerida ning tasuda käibemaks.

Mugavaim viis saadetist deklareerida on elektroonselt e-MTAs, kui valida menüüst Toll ning sealt Postipaki deklaratsioon. Deklaratsiooni esitamiseks on vaja kullerfirma või Eesti Posti edastatud kauba saabumise teatist ja kahte viitenumbrit – eelneva dokumendi viitenumber ja transpordidokumendi number (Tracking number). Lisaks on vaja kauba väärtust tõendavat dokumenti (arve, maksekorraldus, tellimus vms). Käibemaksu arvestatakse kauba maksumuselt ja saatekuludelt ning seda saab tasuda deklareerimise keskkonnast väljumata pangalingi kaudu.  Endiselt saab deklareerimiseks kasutada ka posti- või kullerettevõtte või tolliagentuuri teenust.

Näitena toob MTA juhu, kus väljastpoolt EL-i on tellitud kaupasid 5 euro eest, saatmiskulu on seejuures aga 1 euro. Sellisel juhul tuleb saadetis deklareerida ja 6 euro pealt tasuda käibemaks 20% ehk 1,2 eurot.

Kui aga näiteks kingitusena saadetakse väljastpoolt EL-i 20-eurone pakk, mille saatmiskulu on 4 eurot, tuleb see deklareerida, kuid käibemaksu tasuma ei pea. Kui sellise paki väärtus on 50 eurot, tuleb lisaks deklareerimisele tasuda ka käibemaks 54 eurolt ehk 10,8 eurot.

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Raamatupidamine, Standard Books

Standard Booksi äritarkvaras on ligi 30 erinevat võimalust, mis toetavad… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

11. juuni 2024

Kasutajalood, Hooldusteenindus, Müük ja ladu

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock Baltic OÜ jaoks katab… Loe edasi

Majanduse ilmaennustus – kas äike või päike?

10. juuni 2024

Uudised

Eesti majanduse hetkeolukorrast ja tulevikuväljavaadetest rääkis Excellent Business Forumil majandusanalüütik… Loe edasi

Muuda tootmis- ja müügiprotsessid tarkvara abil sujuvaks.

07. juuni 2024

Müük ja ladu

Kiiresti muutuvas ärimaailmas on ettevõtete jaoks ülioluline omada tõhusat süsteemi… Loe edasi

Kristi Piper
projektijuht

Tekkis huvi? Proovi tasuta!

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Tekkis huvi? Proovi tasuta!

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Aitäh!

Sinu kontaktandmed on meie kliendihaldurile saadetud. Võtame Sinuga ühendust.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.

Liitu uudiskirjaga

Meie uudiskiri aitab Sul kursis olla viimaste Excellenti uudiste ja tootevärskendustega. Privaatsustingimustega saab tutvuda siin.

Aitäh!

Sinu kontaktandmed on meie kliendihaldurile saadetud. Võtame Sinuga ühendust.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.