Allan Mäe

Kuidas Rakvere Vesi API funktsionaalsust kasutab

Excellent Business Solutions Eesti AS-i Standard Booksi äritarkvara kasutajad hindavad kõrgelt selle liidestusvõimalust erinevate programmide ja süsteemidega, mis ettevõttesiseselt kasutusel on. Varju on aga jäänud see, mis selle kõik võimalikuks teeb. Saage tuttavaks, API!

API ehk inglise keeles Application Programming Interface on piltlikult öeldes mõistus protsessi taga, mis võimaldab erinevate programmide omavahelist liidestamist ja ühendamist ettevõtte erinevate osadega, aidates siduda need tervikuks. Paljudele arusaamatuna tunduvat APIt võiks vaadata justkui kullerit või sõnumitoojat, kes võtab Sinult tellimuse ja toob sulle õigest kohast vajaliku informatsiooni.

Milleks API-t kasutatakse?
Suurtes ettevõtetes on harilikult kasutusel mitu tarkvara ja programmi, mille vahel andmete ning info vahetamine on keeruline ja ajamahukas. API aitab seda lisatööd vähendada. Arendajad saavad API funktsioone kasutades luua klientidele integratsioone ja ühendusi teiste ettevõttes kasutatavate süsteemidega. Enim levinud on API abil erinevatest süsteemidest ostu- ja müügiarvete saatmine Standard Booksi, et teha raamatupidamine seal. Veebipoodide arendajad saavad luua päringuid ja küsida API abil infot laoseisude ja toodete info kuvamiseks veebipoes.

Kuidas Rakvere Vesi oma igapäevatöös API-st kasu saab?

Sobiva lahenduse oleme aidanud leida linna veevarustuse eest hoolitseval Rakvere Veel, kus ulatab API abikäe eelkõige andmete Standard Booksist välja viimisel elektroonilisse vee- ja kanalisatsioonivõrkude süsteemi. Tegemist on süsteemiga, mis kaardistab Rakvere Vee (ja teiste asutuste) kliendiinfo  põhjal vee- ja kanalisatsioonisüsteemide võrgustiku, kust on võimalik näiteks avarii korral leida infot, kus on toimumiskoht, kellega on õnnetus seotud ja leida ka kontaktandmeid reageerimiseks. Tänu APIle saab Rakvere Vesi olulisi andmeid otse enda äritarkvarast elektroonilise süsteemiga jagada ning neid ei ole vaja eraldi äritarkvarast selleks eksportida ja vastuvõtval poolel omakorda importida.

Kellele on API kasulik?
API sobib kõikidele ettevõtetele, kellel on kasutusel näiteks veebipood või mitu erinevat tarkvara, mille vahel on vaja kiiresti ja auromaatselt vahetada informatsiooni. Standard Booksi äritarkvara kõik moodulid on hästi liidestavad API-ga, tänu millele on võimalik andmeid programmis vastu võtta või sinna saata.

Lisaks info õigest kohast toomisele on API-l aga oluline väärtus ka neile, kes kasutavad erinevaid ärianalüüsiks mõeldud tööriistu nagu näiteks FlexBI. Mõne teise arendaja lahenduste ja tööriistade kasutamisel on ikka ja jälle keeruline vajalikke andmeid õigel kujul õigesse süsteemi saada. API on aitab ka selle mure lahendada. Standard Booksi või Standard ERPi ühendamine mõne analüüsitööriistaga ei ole meile võõras ja aitab Sul andmeid Sinu ettevõtte kasuks targalt ära kasutada.

Seadmete hooldusprotsessid lihtsaks!

21. veebr. 2024

Uudised, Hooldusteenindus

Standard Books äritarkvara hooldusteenindusemooduli abil hoiab seadmete hooldusega… Loe edasi

Soovitusindeksi tulemus – meil väga hea klienditeenindus!

16. veebr. 2024

Uudised, Kasutajalood, Soovitusindeks

Soovitusindeksi kokkuvõte Kliendid hindavad meid kõrgelt ja seda näitab… Loe edasi

VEEBRUARI NIPINURK – müügiaruanded; e-arvete kasutajate nimekiri; EL klientide müügistatistika jpm

07. veebr. 2024

Nipinurk

VEEBRUARI NIPID Millises aruandes oleks näha eraisikutele ja… Loe edasi

Kristi Piper
projektijuht

Tekkis huvi? Proovi tasuta!

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Tekkis huvi? Proovi tasuta!

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Aitäh!

Sinu kontaktandmed on meie kliendihaldurile saadetud. Võtame Sinuga ühendust.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.

Liitu uudiskirjaga

Meie uudiskiri aitab Sul kursis olla viimaste Excellenti uudiste ja tootevärskendustega. Privaatsustingimustega saab tutvuda siin.

Aitäh!

Sinu kontaktandmed on meie kliendihaldurile saadetud. Võtame Sinuga ühendust.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.