Ukrainlaste toetuseks saab annetada maksuvabalt

Ukraina põgenike ja sõja tõttu kannatavate inimeste toetuseks saab annetada raha tulumaksuvabalt läbi mitme aktiivselt humanitaarabiga tegeleva organisatsiooni.

Annetustega saab Ukraina inimesi abistada läbi mitmete Eestis tegutsevate heategevusorganisatsioonide:

1) Algatus “Ukraina heaks!” vahendab kolme Eesti vabaühenduse – MTÜ Eesti Pagulasabi, MTÜ Mondo ja MTÜ Ukraina Kultuurikeskuse kaudu abi Ukraina rindelähedastele elanikele ja teistele haavatavatele gruppidele.

2) MTÜ Eesti Pagulasabi kaardistab erinevaid elu- ja töökohtade, asjade ja teenuste pakkumisi.

3) Eesti Punane Rist  kogub nii esemeid kui rahaannetusi ja toimetab need abivajajateni Ukraina Punase Risti kaudu. Punane rist kogub vaid uusi esemeid: kasutamata hügieenitarbeid (pesuvahendid, seep, hambapasta, hambaharjad, mähkmed, hügieenisidemed jms), voodipesu, tekke, patju, magamiskotte, rätikuid. Täpsema info annetuste kogumispunktide kohta ja annetuskonto leiab Eesti Punase Risti veebilehelt  

4) Riigikaitse Edendamise Sihtasutus , mille asutajateks on Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Kaitseministeerium, algatas koos Eesti Reservohvitseride Koguga heategevusliku annetuskampaania, millega toetatakse Ukraina sõjas kannatada saanute ravi Eestis või teistes liitlasriikides. Täpsema info ja annetuskonto leiab Eesti Kaubandus-Tööstuskoja veebilehelt

5) Päästeliit kogub annetusi Ukraina päästjate abistamiseks. Oodatud on spetsiifiline päästevarustus nagu tuletõrjujate saapad, kuumakindlad riided, tuletõrjuja kiivrisukad, termokaameraga droonid j.n.e.

Eesti ettevõtted saavad neile teha annetusi maksuvabalt piirmäära ulatuses. Valida saab kahe piirmäära vahel, kas 3% väljamakstud töötasudest ehk sotsiaalmaksuga maksustatud väljamaksete summast või 10% eelmise majandusaasta kasumist. Piirmäära arvestust peetakse aasta lõikes jooksvalt.

Eesti inimesed saavad samuti oma tulust maha arvata tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja kuuluvatele organisatsioonidele tehtud annetusi kuni 1200 euro ulatuses (koos eluasemelaenu intresside ja koolituskuludega).

Samuti saab tuludeklaratsiooni esitamisel oma tulumaksutagastuse annetada nimekirja kantud ühingule – Eesti Punasele Ristile, MTÜ-le Eesti Pagulasabi ja MTÜ-le Mondo.

Otse Ukraina riigile või ettevõtetele annetades ei saa kasutada maksuvabastust piirmäärade ulatuses või maksusoodustust.

Allikas: Maksu- ja Tolliamet

Me kõik saame anda oma panuse ja aidata neid, kes kõige rohkem abi vajavad! Excellent on andnud oma toetuse heategevusorganisatsioonile MTÜ Ukraina Kultuurikeskus. Anna ka Sina oma panus – https://www.ukrainaheaks.ee

Tekkis huvi?

Kristi Piper - projektijuht
Kristi Piper
projektijuht

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Aitäh!

Sinu andmed on saadetud.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.

Liitu uudiskirjaga

Meie uudiskiri aitab Sul kursis olla viimaste Excellenti uudiste ja tootevärskendustega. Privaatsustingimustega saab tutvuda siin.