Sven Karuse

Üleminek uuele TSD aruandele kulges ladusalt

Tulenevalt maksuameti nõuete muudatustest võeti 2015. aasta veebruaris kasutusele uus TSD aruande vorm, millele üleminek on meie klientide hulgas toimunud sujuvalt ja küsimusi seoses aruande esitamisega laekus üksikuid.

Seoses uue maksudeklaratsiooni rakendumisega täiendamise ka meie äritarkvara palgamoodulit, võimaldades paari nupuvajutusega eksportida aruanne oma arvutisse ja seejärel importida see maksuameti e-keskkonda. Klientide tagasiside põhjal on selline tehniline lahendus lihtsustanud raamatupidajate tööd, kuna varasemalt käsitsi sisestatud andmete ülekanne toimub TSD aruande eksportimise teel automaatselt ja seeläbi on tagatud ka ajakohased andmed.

Vastavalt seaduste muudatustele ja klientide tagasisidele arendame palgamoodulit järjepidevalt, näiteks on arendamisel võimalus saata palgalehtesid töötajatele e-postiga. Arendustega kaasnevad tarkvaraprogrammi versioonimuudatused, kus pilveteenust kasutavatel klientidel on selge eelis, kuna nende jaoks toimuvad uuendused automaatselt.

Soovitus: TSD aruande programmist välja eksportimisel pane dokumendile võimalikult lihtne nimi, vältides kirjavahemärke, tühikuid ja täpitähti, kuna maksuameti süsteem ei pruugi üleliigsete märkide korral vajalikku laiendit (.xml) ära tunda ja seetõttu lubada ka aruannet sisestada.

2015. aastal rakendunud palgamooduli uuendused võimaldavad märkida iga töötaja lepingule eraldi puhkuse tasuliik, tööaja määr ja töövõimetuspensionäridel arvestada sotsiaalmaksusoodustust. Oleme korraldanud ka palgamooduli teemalisi videoseminare, mis annavad põhjaliku ülevaate programmi täiendustest ja tutvustavad mooduli erinevaid funktsioone. Videoseminare saad järgi vaadata siit.

Esimene uus TSD aruanne ehk tulu- ja sotsiaalmaksu ning kohustusliku kogumispensioni ja töötuskindlustusmakse deklaratsioon esitati 10. veebruaril 2015. Suurimad muudatused uuel vormil olid lisadel 1 ja 2, kus maksusummad deklareeritakse väljamakseliikide kaupa.

Lippude tootmine kiireks ja sujuvaks

26. veebr. 2024

Kasutajalood, Müük ja ladu

Lippude ja tekstiiltoodetega tegelev Lipuvabrik… Loe edasi

Excellent Business Forum – kergitame saladusloori sündmuse osas!

21. veebr. 2024

Uudised

Eelmisel aastal alguse saanud uus traditsioon Excellent Business Forum kasvab… Loe edasi

Seadmete hooldusprotsessid lihtsaks!

21. veebr. 2024

Uudised, Hooldusteenindus

Standard Books äritarkvara hooldusteenindusemooduli abil hoiab seadmete hooldusega… Loe edasi

Kristi Piper
projektijuht

Tekkis huvi? Proovi tasuta!

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Tekkis huvi? Proovi tasuta!

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Aitäh!

Sinu kontaktandmed on meie kliendihaldurile saadetud. Võtame Sinuga ühendust.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.

Liitu uudiskirjaga

Meie uudiskiri aitab Sul kursis olla viimaste Excellenti uudiste ja tootevärskendustega. Privaatsustingimustega saab tutvuda siin.

Aitäh!

Sinu kontaktandmed on meie kliendihaldurile saadetud. Võtame Sinuga ühendust.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.