Finantsandmete kaitsmiseks vajalikud sammud

Tarkvara ja selles sisalduvate andmete kaitsmine on iga kasutaja ja teenusepakkuja koostöö. Kõik ettevõtte andmed ja info on pilveteenusel ööpäev läbi turvatud, aga neile ligipääsu eest vastutab kasutaja tugeva paroolikaitsega. See on sama elementaarne kui kodust lahkudes ukse lukustamine.

Parooli valimise ja tarkvara kaitsmise lähtekohad

  • Loo arvutile ja tarkvarale erinev parool. Sama või sarnane parool vähendab oluliselt turvalisust ja topeltkaitse mõttekust.
  • Kasuta parooli loomisel võimalikult keerukat märgikombinatsiooni, mida on raske ära arvata.
  • Hoia parool ja kasutajatunnus erinevad. Üks levinumaid vigu on kasutajatunnuse ja parooli liigne sarnasus või lausa sama kombinatsiooni kasutamine. Neid kaht tuleks hoida võimalikult erinevatena.
  • Kaitse parooli ja hoia see enda teada. Hea ja tugeva parooli mõte seisneb selles, et see loob ligipääsu vaid valitud osapooltele. Ära jaga seda inimestega, kellele parooli taga olev info pole vajalik, ja sulge arvuti, kui laua juurest lahkud.
  • Uuenda parooli regulaarselt. Parooli ei pea vahetama tihti, aga selle tugevust ja eesmärki silmas pidades tasuks seda aeg-ajalt värskendada.

Need on lihtsad ja elementaarsed sammud, millega iga kasutaja saab panustada, et hoida oma igapäevase töökeskkonna uksed lukus ja finantsandmed turvatud.

Excellenti serveripargi eest hoolitseb AS WaveCom. Excellent kasutab uuenduslikke HPE 10. generatsiooni labaservereid ja VMware’ teenuseplatvormi, mille tarkvaralist andmekeskust kasutavad pea kõik Fortune 500 ettevõtted.

Tekkis huvi?

Kristi Piper - projektijuht
Kristi Piper
projektijuht

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Aitäh!

Sinu andmed on saadetud.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.

Liitu uudiskirjaga

Meie uudiskiri aitab Sul kursis olla viimaste Excellenti uudiste ja tootevärskendustega. Privaatsustingimustega saab tutvuda siin.