Maret Luts

Kas raamatupidamistarkvara on vajalik ka väiksematele ettevõtetele?

Pole vahet, kas tegemist on väikese, keskmise või suure ettevõttega, raamatupidamisel on oluline osa firma igapäevasest tegevustest. Kuna tihtilugu kipub alustava ettevõtte tegevus olema väikesemahuline, ei näe paljud väikeettevõtjad vajadust eraldi raamatupidamistarkvara järele. See muidugi ei tähenda, et selle vajadust hiljem ei tekiks.

Tegelikult tuleb nii väiksema kui ka keskmise suurusega ettevõtetele eriti just algfaasis erinevate automatiseeritud süsteemide, sealhulgas ka raamatupidamistarkvara suureks abiks.

Näiteks paljude suuremate ettevõtete raamatupidajad ei suuda tänasel päeval ette kujutada, et nende tarkvara automaatselt tšekke ei digitaliseeriks ning arveid vastu ei võtaks. Kõik need väiksed funktsioonid aitavad lõpuks kokku hoida märkimisväärse koguse aega.

Teadupoolest on väikeettevõtjal alguses nii-öelda “mitu ametit” – firmajuht võib korraga tegeleda müügi, raamatupidamise kui ka klienditeenindusega. Kõiki tegevusi korraga tehes kipuvad kergemini tulema ka eksimused. Oluline on mitte jätta teiste pakiliste tegevuste kõrvalt raamatupidamist tahaplaanile. 

Raamatupidamistarkvara kasutades saab suur osa asjadest tehtud automaatselt ning säästetud aeg võimaldab keskenduda rohkem ettevõtte juhtimisele ja teistele olulistele tegevustele. 

Efektiivselt toimiv raamatupidamine on iga ettevõtte sujuva toimimise jaoks tähtis. Eriti võiks raamatupidamissüsteemide üles seadmise peale mõelda just väiksemad ja keskmise suurusega ettevõtted, kus töötajatel tuleb sageli mitme erineva asjaga tegeleda.

Kui raamatupidamine on algusest peale efektiivselt lahendatud, siis äri laienedes saab tegeleda juba uute väljakutsetega, mitte hakata süsteeme ümber ehitama. Seetõttu oleks juba äritegevuse alguses mõistlik võtta kasutusele tarkvara, mis hiljem äriprotsesside kasvamisel on suureks abiks ja aitab terviklikku pilti hoida. 

Kui plaanid oma raamatupidamise automaatseks muuta, loe siit kuidas oma siiani väiksemahuline raamatupidamine tarkvarasse üle viia?

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

18. apr. 2024

Kasutajalood, Hooldusteenindus, Müük ja ladu

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock Baltic OÜ jaoks katab Standard… Loe edasi

Kuidas Viimsi Vesi koostab arveid ühe päevaga?

18. apr. 2024

Kasutajalood, Vesi,Soojus,Gaas

Viimsi Vesi sai Excellenti abiga endale hästi… Loe edasi

APRILLI NIPINURK – kliendiklassifikaatorid, varjatud rida müügiarvele, automaatlausendite ja arvutusvalemite seadistamine jpm

17. apr. 2024

Nipinurk

APRILLI NIPID Mis on kliendiklassifikaator ja kuidas klassifikaatoreid… Loe edasi

Kristi Piper
projektijuht

Tekkis huvi? Proovi tasuta!

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Tekkis huvi? Proovi tasuta!

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Aitäh!

Sinu kontaktandmed on meie kliendihaldurile saadetud. Võtame Sinuga ühendust.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.

Liitu uudiskirjaga

Meie uudiskiri aitab Sul kursis olla viimaste Excellenti uudiste ja tootevärskendustega. Privaatsustingimustega saab tutvuda siin.

Aitäh!

Sinu kontaktandmed on meie kliendihaldurile saadetud. Võtame Sinuga ühendust.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.