Mida tasub teada, kui sinu firma arveldab sageli välisvaluutas?

Mitmed Eesti ettevõtted on kiirelt laienemas ning leidnud kliente ka kodumaalt väljaspool ning tihti tuleb ette välisvaluutas arveldamist. See protsess ei ole tegelikult keeruline, kuid kindlasti tuleb kasuks teada mõningaid näpunäiteid. 

Küsi pangalt soodsamat vahetuskurssi

Kui sinu ettevõte teeb tehinguid eri riikides ja pead arveldama mitme eri valuutaga, siis on kõige lihtsam viis arveldamiseks vahetada pangas rahasumma selleks valuutaks, milles soovid maksta. Kui arveldad pidevalt suuremate summadega, on kasulik küsida pangalt soodsamat vahetuskurssi. 

Ava ettevõttele valuutakonto 

Kui sinu ettevõte puutub tihti kokku ühe kindla välisvaluutaga, on mõistlik avada selle jaoks ka eraldi valuutakonto. Näiteks kui ettevõte teeb tihti tehinguid Ühendkuningriikidega, saad koguda kontole eraldi Inglise naelades tehtud makseid. 

Seda raha ei pea kohe kasutusele võtma, kontole võib samas vääringus raha ka seisma jääda. Nii on sul hiljem mugav kontolt raha ümber vahetamata edaspidiseid makseid teha. 

Kasuta rahaülekandeteenust

Teisalt on sul ka võimalus kasutada välisvaluutas maksete tegemiseks rahaülekandeteenust. Üks variantidest kodumaine ettevõte Wise, kuhu saab vajaliku summa kanda ja edasi sobivas valuutas makseid teha. 

Siinkohal tasub aga teada, et toiminguga lisandub teenustasu, mis sõltub sellest, kui kiiresti soovid, et summa teise osapooleni jõuaks. Kindlasti võib heita pilgu ka teistele  rahaülekandeteenust pakkuvatele ettevõtetele, kuid hetkel on Wise’i teenus erinevatest võimalikest variantidest kõige tuntum.

Kui sul on tihti vaja arveldada välisvaluutas, siis vaata näiteks kuidas sisestada kontodevahelisi liikumisi eri valuutades SIIT 

Tekkis huvi?

Kristi Piper - projektijuht
Kristi Piper
projektijuht

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Aitäh!

Sinu andmed on saadetud.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.

Liitu uudiskirjaga

Meie uudiskiri aitab Sul kursis olla viimaste Excellenti uudiste ja tootevärskendustega. Privaatsustingimustega saab tutvuda siin.