Renate-Ly Mehevets

Millised on kinnisvara haldamise väljakutsed?

Kinnisvarahaldusega kaasnevad mitmeid väljakutseid, alates energiatõhususe parandamisest ja ESG strateegiate rakendamisest kuni digiteerimisega seotud probleemideni. Urmas Sildnik, Colliersi kinnisvarahalduse juht, avas Excellent Business Forumil uksed kinnisvarahalduse väljakutsetesse.

Energiatõhususe väljakutsed

Energiamärgis E on üks suurimaid väljakutseid, millega kinnisvarahaldus peab silmitsi seisma. Kinnisvara energiamärgised mõjutavad tugevalt ka laenu saamise tingimusi. Pangad eelistavad jätkusuutlikke kinnisvaraobjekte, mille energiamärgis on kõrgem. See tähendab, et kinnisvarahaldurite eesmärk on olla kindel, et hoone enerigatarbimine on täpselt arvutatud. Väljakutse seisnebki aga arvutustes, kuna need ei pruugi arvestada tegelikku energiatarbimist. See vajab täiendavaid arvestite ja tarkvarade integreerimist, mis on aga kulukas protsess.

ESG strateegiad

ESG (Environmental, Social, and Governance) strateegiate rakendamine on teine suur väljakutse. Kuigi paljud ettevõtted ei ole veel täpselt aru saanud, mida ESG endast kujutab, siis teame aga, et see muutub 2028. aastaks kohustuslikuks kõigile kinnisvarahalduritele. Colliersi kinnisvarahalduse juht rõhutab vajadust ESG projektijuhtide järele. On vaja töötajaid, kes suudaksid välja töötada ja rakendada strateegiaid, mis vähendavad ettevõtte keskkonnamõju ja parandavad sotsiaalset vastutust.

Töövõtjad ja töötellijad 

Kinnisvarahaldurid leiavad end tihti tellijate ja töövõtjate keskelt. Olles vahelüli töövõtja ja töötellija vahel, tuleb lahendada olukordi, kus mõlemad pooled tekitavad oma väljakutseid. Tellijate otsuste edasilükkamine ja sageli muutuvad nõudmised teevad hinnapakkumiste kogumise ja tööde teostamise keeruliseks. Samas hinnapakkumiste saamisega viivitamine teeb olukorra keeruliseks jällegi teisele osapoolele. Edukad suhted ja usaldusväärsed töövõtjad, kes teevad lisapingutusi, et haldurite elu lihtsamaks teha, on väga hinnatud.

Digiplatvormidega integreerimine

Colliers kasutab täna näiteks Hausingu platvormi, et muuta tööprotsessid sujuvamaks ja läbipaistvamaks. Erinevate käsitsi tehtavate protsesside viimine digiplatvormidele on aga järjekordne väljakutse. Kuigi uue platvormi kasutusele võtmine võib tunduda alguses keeruline, on tulemused lõpuks väga positiivsed. Uued muutused ja lahendused nõuavad töötajate tähelepanu ja harjumist.

Kui soovid kinnisvarahaldamisega seotud finantsasju teha lihtsamaks, siis tutvu lähemalt Standrad Booksi pakutava lahendusega!

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Raamatupidamine, Standard Books

Standard Booksi äritarkvaras on ligi 30 erinevat võimalust, mis toetavad… Loe edasi

Majanduse ilmaennustus – kas äike või päike?

14. juuni 2024

Uudised

Eesti majanduse hetkeolukorrast ja tulevikuväljavaadetest rääkis Excellent Business Forumil majandusanalüütik… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

11. juuni 2024

Kasutajalood, Hooldusteenindus, Müük ja ladu

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock Baltic OÜ jaoks katab… Loe edasi

Muuda tootmis- ja müügiprotsessid tarkvara abil sujuvaks.

07. juuni 2024

Müük ja ladu

Kiiresti muutuvas ärimaailmas on ettevõtete jaoks ülioluline omada tõhusat süsteemi… Loe edasi

Kristi Piper
projektijuht

Tekkis huvi? Proovi tasuta!

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Tekkis huvi? Proovi tasuta!

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Aitäh!

Sinu kontaktandmed on meie kliendihaldurile saadetud. Võtame Sinuga ühendust.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.

Liitu uudiskirjaga

Meie uudiskiri aitab Sul kursis olla viimaste Excellenti uudiste ja tootevärskendustega. Privaatsustingimustega saab tutvuda siin.

Aitäh!

Sinu kontaktandmed on meie kliendihaldurile saadetud. Võtame Sinuga ühendust.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.