Renate-Ly Mehevets

Flow Finance’i jaoks on Standard Books alati esimene valik

Raamatupidamisteenust pakkuva Flow Finance´i jaoks on Standard Books oma mitmekesiste võimaluste tõttu olnud raamatupidamisprogrammina alati esimene valik.

Flow Finance OÜ pakub ettevõtetele raamatupidamisteenust. Ettevõtte asutaja Katri Veiksaar on raamatupidamisega olnud seotud juba pea 30 aastat, rohkem kui poole sellest tegutsenud panganduses. Flow Finance saigi alguse sellest, et Katri lahkus ühe panga pearaamatupidaja kohalt, tundes, et see, mida ta seni oli teinud, enam ei motiveerinud teda. „Mõtlesin, et küllap saan iseenda tööandjana otsustada paremini nii oma aja kui sissetulekute üle,“ räägib Veiksaar. 

Nii sündiski 2015. aastal Flow Finance ning esimesest päevast oli kasutusel ka Standard Booksi eelkäija, HansaRaama.  „Standard Booksi kasutavad kõik meeskonna kuus liiget ning see on alati olnud meie esimene valik ja peamine tarkvara, kuigi kasutame ka teisi Eesti turul olevaid tarkvaralahendusi,“ ütleb Veiksaar.

Erinevate vajaduste jaoks erinevad funktsioonid

Katri meenutab, et nii nagu kasvas Flow Finance´i kliendibaas, kasvas ka vajadus suuremaks koostööks Standard Booksiga. „Kliendid, kes meile lisandusid, olid erineva profiili ja erinevate vajadustega, mille katmiseks tuli kasutusele võtta järjest uusi Standard Booksi mooduleid ehk funktsioone ning aidata neid klientidel seadistada ja käivitada,“ kirjeldab Veiksaar.

See ongi Veiksaare sõnul üks Standard Booksi suuri eeliseid mitmete teiste tarkvarade ees – selles on palju omavahel seotud mooduleid, millega saab rahuldada väga erinevate ettevõtete vajadusi. Näiteks aruannete isekirjeldamise võimalused või täiesti uute aruannete lisamine vastavalt kliendi spetsiifikale, mida paljudes tarkvarades ei ole või on need võimalused väga piiratud; raportite ja aruannete import Excelisse, kus neid on võimalik edasi töödelda; väliste kasutajate lisamise võimalused, et näiteks müügiinimesed saaksid ise arveid teha ja müügiprotsesse juhtida; aruanded on juhtkonnale igal hetkel kättesaadavad jpm.

Raamatupidamises toimunud suur hüpe

Veiksaare hinnangul on raamatupidamisteenus aja jooksul teinud väga suure arenguhüppe. „Kui veel mõni aeg tagasi oli raamatupidamine teenusena mõeldav eelkõige väikestele ettevõtetele, kes vajasid kord kuus deklaratsioonide esitamist maksuametile ja aastaaruande koostamist, siis praegu on seda teenust mõistlik büroodelt sisse osta ka suurematel ettevõtetel,“ räägib Katri. „See annab neile kindlasti kokkuhoiu kuludes, kuid samal ajal saavad nad laiaulatuslikumat teenust, sealhulgas ka rahavoogude juhtimist ja finantsarvestust, mida neil võib-olla igapäevaselt vaja ei ole ning täistööajaga finantsjuhi palkamine ei oleks mõistlik.“

Nii osutabki Flow Finance teenust ka Eesti mõistes päris suurtele ettevõtetele. Seda lihtsustab asjaolu, et tänapäeval liigub kogu info digitaalselt ja erinevaid süsteeme on võimalik omavahel liidestada. „Näiteks kui klient kasutab oma müügi- ja ostuprotsessides spetsiifilist tarkvara, siis saab süsteemid omavahel n-ö rääkima panna ja väga lihtsalt andmeid ühest süsteemist teise liigutada, lisatööd tegemata,“ kirjeldab Veiksaar.  „Varem tulnuks sellisel juhul müügiarveid sisestada raamatupidamissüsteemi topelt, mis on suur ja mõttetu ajakulu, sest tähendab sama töö kahekordset tegemist.“

Kliente on Flow Finance´il praeguseks paarisaja ringis. On ka selliseid kliente, kes on ettevõttega koos olnud juba 20 aastat ehk ajast, mil Katri alustas FIE-na teenuse pakkumist. „Klientide profiil on väga palju muutunud eelkõige tänu meie enda muutumisele ja võimekuse kasvule ning seda kindlasti ka tänu digiarengule,“ ütleb Veiksaar.

Liidestused aitavad tööd automatiseerida

Mõned kliendid võtavad Katri sõnul uusi lahendusi hea meelega omaks, mõnele tuleb aga  uuenduste kasutegureid pikemalt selgitada. Näiteks kasvõi seda, et digilahenduste tulemusena muutub raamatupidaja töö palju kiiremaks ja efektiivsemaks ning selle tulemusena muutub kliendi jaoks ka hind odavamaks. Lõpuks jõutakse üldiselt ikka mõlemaid pooli rahuldavate kokkulepeteni. 

Veiksaare kinnitusel soovib Flow Finance aina kiireneva digiajastuga kindlasti sammu pidada, oma tööd aina rohkem automatiseerida ja erinevaid süsteeme omavahel liidestada. „Kõige elementaarsemad liidestused on deklaratsioonide ekspordid maksuametisse ja liidestused pankadega, ei kujuta ette, et neid keegi tänapäeval juba ei kasutaks,“ märgib Katri, lisades, et teisel kohal on kindlasti dokumentide raamatupidamissüsteemi edastamise liidestused ja rakendused, Envoice, CostPocket jms. Edasi tulevad e-arvete saatmine, arvete saatmine otse Standard Booksist klientide e-postkasti. Sealt edasi juba erinevate tarkvarade omavahelised liidestused. Võimalusi on tõesti palju.

Veiksaar nendib, et Standard Booksis ongi tegelikult nii palju võimalusi, et kõiki neid teavad ilmselt vähesed. Ühe hea võimalusena soovitab ta kindlasti kasutada lepingute moodulit, mille kaudu saab lihtsalt ja kiiresti püsiklientidele arveid koostada ja saata. Ostuarvete moodulis on tore valikuvõimalus „Manuse eelvaade“, mis ostuarve real olles kuvab kõrval kohe Envoice’ist kaasa tulnud originaalarve. „Head avastused on tarkvara kasutamisel olnud ka erinevad lühiteed (meie lemmik „F2“), mida kindlasti paljud ei tea ega kasuta, kuid mis on meie tööd muutnud palju kiiremaks ja mugavamaks,“ ütleb ta, lisades kokkuvõtteks, et iga ettevõte leiab Standard Booksist selle, mida tal vaja on.

Mõned Standard Booksi plussid Flow Finance´i jaoks:

  • Palju erinevaid mooduleid erinevate vajaduste rahuldamiseks
  • Lepingute mooduli abil saab püsiklientidele mugavalt arveid koostada
  • Aruannete isekirjeldamise võimalused vastavalt kliendi spetsiifikale
  • Kui on vajadus kasutada ekraanil samaaegselt mitmeid erinevaid aknaid, siis on võimalik neid aknaid seadistada nii, et iga kord neid uuesti avades ilmuvad nad just sinu määratud kohas ekraanil.

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Uudised, Standard Books

Standard Booksi äritarkvaras on ligi 30 erinevat võimalust, mis toetavad… Loe edasi

Kuidas Standard Books aitab müügitööd ja kliendisuhete organiseerimist?

24. mai 2024

Müük ja ladu, Standard Books

Müügitöö tegemine on oluliselt lihtsam kui sul on kõik andmed… Loe edasi

Digisillad tulevikku: digitaliseerimine ja andmevahetus

21. mai 2024

Uudised, Excellent Business Forum

MKM digimajanduse osakonna juhataja võttis Excellent Business Forumil kokku,… Loe edasi

Milline on raamatupidamise tulevik?

16. mai 2024

Uudised, Kasutajalood, Raamatupidamine

Ärigeenidega Ksenija Germ töötab raamatupidajana ning kirjutab TalTechis magistritööd raamatupidamise… Loe edasi

Kristi Piper
projektijuht

Tekkis huvi? Proovi tasuta!

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Tekkis huvi? Proovi tasuta!

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Aitäh!

Sinu kontaktandmed on meie kliendihaldurile saadetud. Võtame Sinuga ühendust.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.

Liitu uudiskirjaga

Meie uudiskiri aitab Sul kursis olla viimaste Excellenti uudiste ja tootevärskendustega. Privaatsustingimustega saab tutvuda siin.

Aitäh!

Sinu kontaktandmed on meie kliendihaldurile saadetud. Võtame Sinuga ühendust.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.