Intrastati aruande muudatus Statistikaameti poolt

Tutvu käesolevas loos kasutatud moodulitega

Igal ettevõttel, kes tegeleb ekspordi või impordiga tuleb esitada Statistikaametile aruanne ‘Intrastat’. Intrastati aruanne hõlmab kaupade eksporti Euroopa Liidu liikmesriikidesse ja importi Euroopa Liidu liikmesriikidest. Andmeid tuleb esitada ainult statistilise läve ületanud kaubavoo kohta. 2019. aastal on statistilise läve väärtus Eestis kaupade lähetamisel 130 000 eurot ja saabumisel 230 000 eurot.

Aruanne koostatakse ostu- ja müügiarvetel oleva info põhjal. NB! Ostu puhul saab Intrastat aruannet esitada juhul kui Ostuarve on koostatud järgmise loogika alusel: Ostutellimus > Laosissetulek > Ostuarve, selliselt kanduvad artiklid üle Ostuarvele.

Aruannet saab esitada kas Exceli kujul või XML formaadis https://estat.stat.ee lehel valides „Faili üleslaadimine“. Avanevad valikud Kompleksfail ehk Excel ja XML. Excelis saab esitada eraldi failidena ostu või müügi andmed. XML faili saab koostada müügi ja ostu kohta ühe failina. eSTATiga liitumiseks tuleb Statistikaametile teha ettevõtte peakasutaja loomise taotlus.

Seoses Intrastati aruande muudatustega Statistikaameti poolt oleme viinud vajalikud muudatused sisse ka Standard Books programmi. Kui esitate Intrastat aruandeid siis pöörduge klienditoe poole, et saaksime aidata muudatusi exceli formaadis aruande esitamisel aktiveerida.

XML kujul aruande esitamine viibib Statistikaameti muudatuste taga ning on olemas Standard Booksi uues versioonis.

Tekkis huvi?

Kristi Piper - projektijuht
Kristi Piper
projektijuht

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Aitäh!

Sinu andmed on saadetud.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.

Liitu uudiskirjaga

Meie uudiskiri aitab Sul kursis olla viimaste Excellenti uudiste ja tootevärskendustega. Privaatsustingimustega saab tutvuda siin.