Intrastati aruande muudatused on sisse viidud Standard Booksi!

Igal ettevõttel, kes tegeleb ekspordi või impordiga tuleb esitada Statistikaametile aruanne ‘Intrastat’. Intrastati aruanne hõlmab kaupade eksporti Euroopa Liidu liikmesriikidesse ja importi Euroopa Liidu liikmesriikidest. Andmeid tuleb esitada ainult statistilise läve ületanud kaubavoo kohta. Aruanne koostatakse ostu- ja müügiarvetel oleva info põhjal. 2022. aastal muutusid statistilise läve väärtused Eestis – kaupade lähetamisel 200 000 eurot ja saabumisel 400 000 eurot.

Standard Booksi uues versioonis on 2022 aasta Intrastati muudatused sisse viidud.

Muudatused Intrastat 2022 küsimustikus:

  • Intrastati kauba lähetuse küsimustikus uus andmeväli
    Kauba lähetuse küsimustikku tuleb kirja panna ka tehingupartneri käibemaksukohustuslase number koos liikmesriigi tunnusega. Tegu on kohustusliku väljaga, kus tuleb märkida teises liikmesriigis kauba saaja (mitte ostja) kehtiv käibemaksukohustuslase number (KMKR) koos riigi tunnusega.
  • Küsimustikes pole enam järgmisi andmevälju: transpordi liik, tarneklausel, koht, statistiline väärtus, valuutad
  • Küsimustikus esitada kaubaarve summa eurodes.
  • Klassifikaatorite muudatused – tuleb märkida kaubakoodid 2022. aasta kombineeritud nomenklatuuri järgi ja tuleb kasutada ka uut tehinguliikide klassifikaatorit.

Täpsemaid muudatusi loe Statistikaameti kodulehelt

Intrastat deklaratsiooni esitamine

Intrastati andmeid on võimalik esitada Statistikaametile elektrooniliselt. Elektrooniliseks esitamiseks on veebikeskkond eSTAT, kuhu on võimalik ülesse laadida XML või Exceli fail. Tutvu täpsema Intrastati juhendiga SIIT

Tekkis huvi?

Kristi Piper - projektijuht
Kristi Piper
projektijuht

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Aitäh!

Sinu andmed on saadetud.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.

Liitu uudiskirjaga

Meie uudiskiri aitab Sul kursis olla viimaste Excellenti uudiste ja tootevärskendustega. Privaatsustingimustega saab tutvuda siin.