Leia kiirelt!

Aruanne “Intrastat deklaratsioon”Uuendatud 19. november 2019

Aruanne on leitav moodulitest Finants, Müügiarved ja Ostuarved. Aruande kasutamiseks peavad olema eelnevalt tehtud vajalikud seadiustused (loe seadistustest SIIT).

Periood – kuupäevade vahemik (eraldatud kooloniga), mis peab vastama aruande määramisakna päises olevale valikule Kuu/Kvartal/Aasta. Kui valid „Kuu“, siis kontrolli, et Periood väljale sisestatud vahemik vastab ühele kuule. “Kvartal” valikuga kontrolli, et Periood vastab 3 kuule. “Aasta” valikuga kontrolli, et Periood väljale siestatud vahemik vastab 1 aastale.

  • Artiklid – Saab võtta aruande ühe artikli kohta või artiklite vahemiku kohta eraldades koodid kooloniga (nt 001:005). Välja tühjaks jättes arvutatakse aruanne kõikide artiklite kohta.
  • Artikliklassid – Saab võtta aruande ühe artikliklassi või artikliklasside vahemiku kohta eraldades koodid kooloniga (nt AUDIO:VIDEO). Välja tühjaks jättes arvutatakse aruanne kõikide artikliklasside kohta.
  • Müügiarved – Saab võtta aruande ühe arve või arvete vahemiku kohta eraldades arvenumbrid kooloniga (nt. 18004:18008). Välja tühjaks jättes arvutatakse aruanne vastava Perioodi vahemikku kuuluvate arvete kohta.
  • Ostuarved – Saab võtta aruande ühe arve või arvete vahemiku kohta eraldades arvenumbrid kooloniga (nt. 19006:19009). Välja tühjaks jättes arvutatakse aruanne vastava Perioodi vahemikku kuuluvate arvete kohta.
  • Deklaratsiooni suund : Müük või Ost – Vastavalt valikule kuvatakse aruandesse müügi- või ostuarvete info.
  • „Kontrolli XML aruande päist“ – Märgi see valik, kui soovid kontrollida, kas Intrastat deklaratsiooni esitamiseks on vajalikud andmed seadistused “Intrastat XML seadistused” täidetud.
  • Grupeerimine: Artiklikood või EKN kood – Vastavalt valikule liidetakse kokku müüdud/ostetud kaubad sama EKN koodi või sama artiklikoodi järgi.
  • Ümardamine: Täpne või Täisarv – Vastavalt valikule arvutatakse aruandesse tulemus täpse summana ehk koos komakohtadega või ümardatakse täisarvudeks.
  • V.a. artikli tüüp: Tavaline ja/või Teenus – Valikud võimaldavad aruandest välja jätta Tavaline ja Teenus tüübiga artiklid. Vaikimisi on mõlemad linnukesed peal ja aruandesse kaasatakse vaid Laoartiklid.

Märksõnad:
Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus