Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 11. mai 2023

Aruanne “Intrastat deklaratsioon”

Aruanne on leitav moodulitest Finants, Müügiarved ja Ostuarved.
Aruanne koostatakse ostu- ja müügiarvetel oleva info põhjal.
NB! Oluline on, et nii müügi- kui ostuarvete puhul oleks arveridadele valitud ostu- ja müügiartiklid. Kui artiklit valitud ei ole, siis Intrastat aruandes see rida ei kajastu.

Aruande kasutamiseks peavad olema eelnevalt tehtud vajalikud seadistused. Loe seadistamisest SIIT

Aruande määramisakna valikud:

Periood – kuupäevade vahemik (eraldatud kooloniga), mis peab vastama aruande määramisakna päises olevale valikule Kuu/Kvartal/Aasta. Kui valid „Kuu“, siis kontrolli, et Periood väljale sisestatud vahemik vastab ühele kuule. “Kvartal” valikuga kontrolli, et Periood vastab 3 kuule. “Aasta” valikuga kontrolli, et Periood väljale siestatud vahemik vastab 1 aastale.

 • Artiklid – Saab võtta aruande ühe artikli kohta või artiklite vahemiku kohta eraldades koodid kooloniga (nt 001:005). Välja tühjaks jättes arvutatakse aruanne kõikide artiklite kohta.
 • Artikliklassid – Saab võtta aruande ühe artikliklassi või artikliklasside vahemiku kohta eraldades koodid kooloniga (nt AUDIO:VIDEO). Välja tühjaks jättes arvutatakse aruanne kõikide artikliklasside kohta.
 • Müügiarved – Saab võtta aruande ühe arve või arvete vahemiku kohta eraldades arvenumbrid kooloniga (nt. 18004:18008). Välja tühjaks jättes arvutatakse aruanne vastava Perioodi vahemikku kuuluvate arvete kohta.
 • Ostuarved – Saab võtta aruande ühe arve või arvete vahemiku kohta eraldades arvenumbrid kooloniga (nt. 19006:19009). Välja tühjaks jättes arvutatakse aruanne vastava Perioodi vahemikku kuuluvate arvete kohta.
 • Deklaratsiooni suund: Müük või Ost – Vastavalt valikule kuvatakse aruandesse müügi- või ostuarvete info.
 • „Kontrolli XML aruande päist“ – Märgi see valik, kui soovid kontrollida, kas Intrastat deklaratsiooni esitamiseks on vajalikud andmed seadistused “Intrastat XML seadistused” täidetud.
 • Grupeerimine: Artiklikood või EKN kood
  Vastavalt valikule liidetakse kokku müüdud/ostetud kaubad sama EKN koodi või sama artiklikoodi järgi. Müügi puhul grupeeritakse kaubad lisaks artiklikoodile ka ostja käibemaksukohuslase numbri järgi.
 • Ümardamine: Täpne või Täisarv – Vastavalt valikule arvutatakse aruandesse tulemus täpse summana ehk koos komakohtadega või ümardatakse täisarvudeks.
 • V.a. artikli tüüp: Tavaline ja/või Teenus – Valikud võimaldavad aruandest välja jätta Tavaline ja Teenus tüübiga artiklid. Vaikimisi on mõlemad linnukesed peal ja aruandesse kaasatakse vaid Laoartiklid.
 • Kasuta artikli kaardilt: Kaal või Netokaal – Vali, millist kaalu kas soovid näha aruandes, kas neto kaalu või bruto kaalu. Selle jaoks on vaja Artikli kaardil, vahelehel “Ladu“, täita väli “Kaal” (ehk brutokaal) ja/või “Netokaal” (kilogrammides). Vastavalt valikule kuvatakse aruandes artikli mass brutokaalus või netokaalus.
  Lõplik kaalu tulemus arvutatakse: Kaal * kogus arvel ja/või Netokaal * kogus arvel

Intrastat andmed Excelisse
Intrastat andmete MS Excelisse saamiseks ava aruanne “Intrastat deklaratsioon” moodulist Finants, Müügiarved või Ostuarved. Tee aruande määramisaknas soovitud valikud, vali Meedia = Excel ning käivita aruanne. Aruande tulemus avaneb Excelis ning see tuleb Statistikaametis üles laadida otse küsimustiku pealt.

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Booksi versiooniuuendus, kevad 2024

22. aprill 2024

Standard Booksil on valminud uus versioon… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

18. aprill 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Flow Finance’i jaoks on Standard Books alati esimene valik

18. aprill 2024

Raamatupidamisteenust pakkuva Flow Finance´i jaoks… Loe edasi