Leia kiirelt!

Kuidas Intrastati aruannet elektrooniliselt Statistikametisse saata?Uuendatud 27. jaanuar 2021

Igal ettevõttel, kes tegeleb ekspordi või impordiga tuleb esitada Statistikaametile aruanne Intrastat. Intrastati aruanne hõlmab kaupade eksporti Euroopa Liidu liikmesriikidesse ja importi Euroopa Liidu liikmesriikidest. Andmeid tuleb esitada ainult statistilise läve ületanud kaubavoo kohta. 2019. aastal on statistilise läve väärtus Eestis kaupade lähetamisel 130 000 eurot ja saabumisel 230 000 eurot.

Aruanne koostatakse ostu- ja müügiarvetel oleva info põhjal. NB! Ostu puhul saab Intrastat aruannet esitada juhul kui Ostuarve on koostatud järgmise loogika alusel: Ostutellimus > Laosissetulek > Ostuarve, selliselt kanduvad artiklid üle Ostuarvele.

Aruannet saab esitada kas Exceli kujul või XML formaadis https://estat.stat.ee lehel valides „Faili üleslaadimine“. Avanevad valikud Kompleksfail (ehk Excel) ja XML. Excelis saab esitada eraldi failidena ostu või müügi andmed. Xml faili saab koostada müügi ja ostu kohta ühe failina. eSTATiga liitumiseks tuleb Statistikaametile teha ettevõtte peakasutaja loomise taotlus.

Intrastati aruande seadistamise ja kasutamise kohta loe juhendit SIIT

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus