Käibedeklaratsiooni saad esitada kahel viisil!

Standard Books võimaldab esitada käibedeklaratsiooni kahel viisil, millest üks tuleb eriti kasuks kui e-maksuameti lehel peaks suure koormuse tõttu esinema tõrkeid.

Esimene variant on aruande eksportimine XML faili.
Selleks ava Finants moodulis aruanne KMD INF ja käivita soovitud määrangutega ekraanile. Avanenud aruande üleval paremas nurgas on valik (sinine link) “Koosta KMD eksport“. Sellele vajutades küsib programm, kuhu soovid aruande xml faili salvestada. Seda faili saad laadida üles Maksu- ja Tolliameti portaalis.

Teine variant on aruande saatmine otse programmist Maksuameti serverisse (failita). See variant on väga mugav lahendus ka siis, kui e-maksuameti lehel peaks esinema suure koormuse tõttu tõrkeid. Seljuhul tuleb programmist esitada kinnitatud käibemaksudeklaratsioon ning ei pea ootama, kui e-maksuameti leht taastub ning käibedeklaratsioon saab esitatud.

Lahendus toimib läbi Swedbanki e-teenuste kanali, kuid funktsiooni kasutamiseks ei pea olema Swedbanki klient ega kasutama Swedbank panga teenuseid.
Otse programmist KMD INF saatmiseks pead enne tegema seadistused nii EMTA internetikeskkonnas kui ka Standard Books programmis.
Loe seadistamise ja aruande saatmise kohta täpsemalt SIIT

NB! Kuigi juhendis on viidatud “Swedbank” terminile, siis Swedbanki teenuseid ei pea kasutama ning lepinguid pangaga ei pea sõlmima. Funktsioon on kasutatav kõikide pankade klientidel.

HEA NIPP! Juhul kui olid ülesse laadinud kinnitamata deklaratsiooni, siis programmist saab saata uue dekloratsiooni kinnitatud kujul.

Tekkis huvi?

Kristi Piper - projektijuht
Kristi Piper
projektijuht

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Aitäh!

Sinu andmed on saadetud.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.

Liitu uudiskirjaga

Meie uudiskiri aitab Sul kursis olla viimaste Excellenti uudiste ja tootevärskendustega. Privaatsustingimustega saab tutvuda siin.