Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 10. veebruar 2022

Aruanne “Artikli ajalugu”

Moodul Logistika > Aruanded > Artikli ajalugu.
Selles aruandes näidatakse artiklite liikumisi (lattu sisse ja välja).

 

Määramisakna valikud:

Periood – Sisesta aruande algus- ja lõpukuupäev, eraldades kuupäevad kooloniga (:) või vali Ctrl+Enter.

Artikkel – Sisesta Artikli kood, kui soovid näha kindla artikli liikumisi.

Artikliklass – Sisesta Artikliklassi kood, kui soovid aruannet teatud Klassi kuuluvate laoartiklite kohta.

Ladu – Kui soovid aruannet teatud Lao kohta, sisesta Lao kood.

Art. klassifikaator – Võid tellida aruande vaid teatud Artikliklassifikaatorit kandvate Artiklite kohta. Kui jätad välja tühjaks, näidatakse aruandes kõik Artiklid, nii Klassifikaatoriga kui ilma. Kui sisestad mitu komadega eraldatud Klassifikaatorit, kaasatakse aruandesse vaid määratud Klassifikaatorite kombinatsiooni kandvad Artiklid. Kui sisestad mitu plussmärgiga eraldatud Klassifikaatorit, kaasatakse aruandesse kõik Artiklid, mis kannavad vähemalt ühte määratud Klassifikaatoritest. Kui sisestad Klassifikaatori ette hüüumärgi, ei kaasata aruandesse vaid neid Artikleid, mis kannavad seda Klassifikaatorit.
Näiteks:
1,2  Aruandes näed Artikleid Klassifikaatoritega 1 ja 2 (k.a. Artikleid Klassifikaatoritega 1, 2 ja 3).
1+2  Aruandes näed Artikleid Klassifikaatoriga 1 või 2.
!2  Aruandes näed kõiki Artikleid v.a. Artikleid Klassifikaatoriga 2.
1,!2  Aruandes näed Artikleid Klassifikaatoriga 1, kuid mitte Artikleid Klassifikaatoriga 2 (st ei näe Artikleid Klassifikaatoritega 1 ja 2). Pane tähele, et enne hüüumärki on koma.
!1,!2  Aruandes näed kõiki Artikleid, v.a. Artikleid Klassifikaatoritega 1 ja/või 2. Jällegi pane tähele koma.
!(1,2)   Aruandes näed kõiki Artikleid, v.a. Artikleid Klassifikaatoritega 1 ja 2 (st ei näe Artikleid Klassifikaatoritega 1, 2 ja 3).
!1+2  Aruandes näed Artikleid ilma Klassifikaatorita 1 ja Artikleid Klassifikaatoriga 2 (st näed Artikleid Klassifikaatoritega 1 ja 2).
(1,2)+(3,4)  Aruandes näed Artikleid Klassifikaatoritega 1 ja 2 ja Artikleid Klassifikaatoritega 3 ja 4.

Klassifikaatori tüüp – Sisesta Klassifikaatori tüüp, kui soovid aruandes näha antud tüüpi Klassifikaatoreid kandvaid Artikleid. Kui jätad välja tühjaks, kaasatakse kõik Artiklid, nii Klassifikaatoriga kui ilma. Kui sisestad mitu komadega eraldatud tüüpi, kaasatakse aruandesse ükskõik millist valitud tüüpi Klassifikaatorit kandvad Artiklid.

Ladu – Kui soovid aruannet teatud Lao kohta, sisesta Lao kood.

Osakond – Sisesta Osakonna kood, kui soovid aruannet vaid teatud Osakonnale määratud Artiklite kohta (Osakond määratakse Artikli kaardil Lao vahelehel.

Vaikimisi tarnija – Kui siin on määratud tarnija, kaasatakse aruandesse ainult need Artiklid, mille vaikimisi kasutatavale Ostuartiklile on antud tarnija märgitud (Ostuartiklil on valitud tarnija ja märge “Vaikimisi“).

Registrid – akna paremas servas saad valida, millised dokumendid aruandesse kaasata või välja jätta.

Ainult laoartiklid – Märgi see valik, kui soovid jätta aruandest välja tüübiga Tavalised, Struktuur- ja Teenusartiklid.

Näita ajaloota artiklite saldosid – Vaikimisi kaasatakse aruandesse ainult sellised Artiklid, millega on määratud perioodil liikumisi toimunud. Artikleid, mis võeti Lattu enne määratud perioodi ning millega perioodi jooksul liikumisi ei toimunud, aruandesse ei kaasata. Kui soovid ka sellised Artiklid koos algsaldodega kaasata, märgi see valik.

Kaasaarvatud tuleviku kaardid – Aruandesse ei kaasata tavaliselt Müügi- ja Ostutellimusi, kuna need ei tulene otseselt laos toimuvatest liikumistest (ladu mõjutavad otseselt Lähetused ja Laosissetulekud).

Märgi see valik, kui soovid, et aruandesse kaasataks ka Ostu- ja Müügitellimused. Et Tellimused aruandesse kaasataks, peavad need olema täitmata (kaup pole saabunud) ning nende Planeeritud lähetuse kuupäev peab langema aruande perioodi. “Planeeritud lähetuse” välja jaoks peab olema seadistatud kuupäeva formaat (vt Planeeritud lähetuse seadistust Müügitellimuste moodulis).

Lao kohta – Vaikimisi näed aruandes nimekirja Artiklitest. Iga Artikliga seotud laotoimingud on järjestatud kas Kulu kuupäeva või Kande kuupäeva järgi. Laotoimingud ei ole sorteeritud Ladude kaupa. Kui märgid selle valiku, esitatakse aruandes nimekiri Ladudest. Iga Lao kohta esitatakse nimekiri Artiklitest. Iga Artikli laotoimingud on järjestatud kas Kulu kuupäeva või Kande kuupäeva järgi.

ESITUS:
Kokkuvõte
– Selle valikuga esitatakse aruandes iga Artikli kohta üks rida, kus näed perioodi jooksul Lattu tulnud ja Laost välja läinud koguseid. Kui Artikkel on Struktuurartikli komponent ning see on esinenud Laomahakandmistel, näidatakse sellised liikumised eraldi.
Detailne – Selle valikuga esitatakse iga Artikli kohta kõik laotoimingud perioodi jooksul. Samuti näidatakse Laod.

VALI:
Kasuta neid valikuid, mis näitajad aruanne kuvab.Use these options to determine which figures are shown in the report.
Kogustega – Aruanne näitab lao koguseid.
Koguste ja summadega – Aruanne näitab summasid. Kui märgid Esitus=Detailne, siis näidatakse ka kogused.

VALI: 
Neid valikuid saad kasutada, kui sul on artikleid, mille puhul jälgid koguseid kahes erinevas ühikus (näiteks, kg ja liiter). Artikli kaardil peavad olema täidetud lahtrid “Ühik” ja “Ühik 2” ja “Ühiku koefitsient”.
Näiteks, kui sa müüd artiklit nii kilogrammides kui liitrites, siis KG on põhiühik ehk ühik 1, LIITER on ühik 2 ning “0.22” on koefitsient.
Neid valikuid ei saa kasutada, kui eespool valisid Esitus=Detailne ja Vali=Kogustega.

Ära näita kogust 2 – Vali see, et näha koguseid põhiühikus.

Näita kogust 2 – Vali see, et näha koguseid kahes ühikus. Kogus2 näidatakse ainult artiklite puhul, mille kaardil on täidetud “Ühik 2” ja “Ühiku koefitsient” lahtrid. Seda valikut ei saa kasutada, kui valid Esitus=Detailne ja Vali=Koguste ja summadega.
Näita koefitsienti – Vali see, et näha koguseid põhiühikus koos Ühiku koefitsiendiga. Seda valikut ei saa kasutada, kui valid Esitus=Detailne ja Vali=Koguste ja summadega.

Järjestus
Vali, kuidas laodokumendid aruandes järjestatakse.
Üldiselt on Kulu ja Kande kuupäevad samad, kuid need võivad erineda kui kasutad Tagastatud Kaupade dokumente ja “Kuluarvestuse” seadistuses on märgitud valik “Sisesta kulujärjekorda algsele positsioonile“. Sel juhul on Kande kp=Tagastatud kaubad kp, kuid Kulu kp= originaalse Laosissetuleku kp.

Aruannet saad avada ka erinevate registrite operatsioonide menüüst:
moodul Müügiarved > Registrid > Arved
moodul Müügihaldus > Registrid > Tellimused
moodul Müügihaldus > Registrid > Pakkumised

Ava dokument, paiguta hiirekursor artikli koodi väljale, vali operatsiooni menüüst “Artikli ajalugu” või kasuta klahvikombinatsiooni Ctrl+Enter+H.
Aruanne avatakse vaikimsi määrangutega (nagu moodul Logistika > Aruanded > Artikli ajalugu).

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Lippude tootmine kiireks ja sujuvaks

26. veebruar 2024

Lippude ja tekstiiltoodetega… Loe edasi

Excellent Business Forum – kergitame saladusloori sündmuse osas!

21. veebruar 2024

Eelmisel aastal alguse saanud uus… Loe edasi

Seadmete hooldusprotsessid lihtsaks!

21. veebruar 2024

Standard Books äritarkvara… Loe edasi