Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 05. märts 2024

Aruanne “Saldoaruanne”

Moodul Finants > Aruanded > Saldoaruanne

Saldoaruandes näed üksikute kontode saldosid. Enamasti kasutatakse seda aruannet võrdluseks. Saldoaruande kirjeldust ei saa ise muuta nagu Bilansil, kuid saad määrata, millised finantskanded kaasatakse. Kui aruanne on ekraanil avatud, saad selles kasutada drill-down funktsiooni ehk topeltklõps konto numbril avab vastava konto Pearaamatu valitud perioodil. Pearaamatus saad omakorda avada üksikuid Kandeid


 

ARUANDE MÄÄRAMISAKNA VALIKUD:

Periood – Sisesta periood, mille kohta Saldoaruannet soovid. Vaikimisi sisestub esimene periood Aruannete perioodide seadistusest.

Kontod – Saad valida, kas vaatad aruannet ühe konto või kontode vahemiku (eraldades kooloniga) kohta.

Objekt – Sisest, kui soovid näha aruannet ainult teatud objekti kohta.

KM-kood – Vali (ctrl+enter) käibemaksukood, kui soovid aruannet teatud KM koodi sisaldavate kanderidade kohta.

Valuuta – Kui siia on valitud valuuta kood, arvutatakse Saldoaruanne ainult nende kanderidade põhjal, mille C-osal on märgitud see Valuuta. Kuna see väli tähistab välisvaluutat, on tulemuseks tühi aruanne, kui sisestad siia Baasvaluuta 1 (EUR) või Baasvaluuta 2. Aruandes esitatavad summad võetakse kanderidade C osalt st. need summad on valuutas. Kui see väli on tühi, kaasatakse aruandesse kõik kanderead summadega väljadelt Baas 1 või Baas 2 Deebet või Kreedit finantskande osal A (vali kummas Baasvaluutas väärused esitatakse).

K.a. simulatsioonid – Märgi see valik, kui soovid aruandesse kaasata ka simulatsioonid (registrist Simulatsioonid). Simulatsioonide ridu Seisundiga ‘Ära kasuta’ või ‘Üle kantud’ ei kaasata aruandesse.

Ainult saldoga – Selle valikuga esitatakse ainult perioodi Kannetel kasutatud kontod või kontod, mida ei ole määratud perioodil kasutatud, kuid millel on algsaldo eelmisest perioodist.

K.a. käibed – Aruande standardversioonis on kolm tulpa, milles näed iga konto algsaldot, netomuutust perioodil ning lõppsaldot. Märgi see valik, kui soovid aruandesse kaht lisatulpa, milles näed ka iga konto deebet- ja kreeditkirjete kogusummasid.

Ainult kontod – Aruande standardversioonis esitatakse summad kontogruppide kohta. Kontod grupeeritakse vastavalt koodide esisümbolitele. Näiteks, kontode puhul, mis langevad vahemikku 3011-3014, esitatakse saldod nii iga üksiku konto kohta kui ka kõigi nende kontode kohta kokku (kuna nad kõik algavad numbriga ‘3’). Märgi antud valik, kui sa ei soovi näha aruandes kontogruppide saldosid.

Väärtused – Kui kasutad topeltvaluutade süsteemi, saad väärtused aruandesse tellida ühes kahest Baasvaluutast. Kui sa ei kasuta topeltvaluutade süsteemi, märgi valik Baasvaluuta 1, et aruanne esitataks kohalikus valuutas (EUR). Kui Valuuta väljal on määratud Valuuta, esitatakse summad aruandes selles Valuutas.

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

18. aprill 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Kuidas Viimsi Vesi koostab arveid ühe päevaga?

18. aprill 2024

Viimsi Vesi… Loe edasi

APRILLI NIPINURK – kliendiklassifikaatorid, varjatud rida müügiarvele, automaatlausendite ja arvutusvalemite seadistamine jpm

17. aprill 2024

APRILLI NIPID Mis… Loe edasi