Leia vastused

Hooldus: EKN koodi lisamine artiklileUuendatud 21. detsember 2021

Hoolduse võimaldab ühe ja sama EKN koodi lisada korraga paljudele artiklitele ehk hooldusega täidetakse artiklite kaartidel väli “EKN kood” (ehk “Eesti kaupade nomenklatuur” – kümnekohaline numbrikood).

Moodul Logistika > Funktsioonid > Hooldus > EKN koodi lisamine artiklile

Hoolduse määramisakna valikud:

Artikkel: Crl+Enter valikuga avaneb artiklite register.
Artikliklass: Crl+Enter valikuga avaneb artikliklasside register.
Art. klassifikaator: Crl+Enter valikuga avaneb artiklite klassifikaatorite register.
Klassifikaatori tüüp: Crl+Enter valikuga avaneb Klassifikaatorite tüüpide register.
EKN kood: väljale saab sisestada kuni 10 tähemärki.
valik “Kirjuta üle olemasolev EKN kood” – Kui linnuke on määramata, siis hooldusega lisatakse EKN kood ainult nendele artikli kaartidele, kus EKN kood on puudu. Kui see valik on märgitud, siis kirjutatakse artikli kaartidel EKN koodi lahter üle uue EKN koodiga, mis hoolduse aknas ette antud.

Hooldust käivitades saab artiklitele lisada EKN koodi, mis kuuluvad valitud artikliklassi või on määratud klassifikaator või on määramisaknas valitud juba konkreetne artikkel/artiklite vahemik. Hooldus leiab üles määramisakna valiku järgi artiklid ning täidab artiklite kaartidel vahelehel “Retsept” lahtri EKN kood.

NB! Hooldust käivitades on kohustuslik märkida ära vähemalt üks määrangutest: artikkel või artiklite vahemik, artkliklass, artikli klassifikaator või artikliklassifikaatori tüüp. Kui ühtegi neist väljadest ei ole täidetud, siis hooldus ei käivitu ja tuleb teade “Lisa artikkel, artikliklass või klassifikaator!“.

Kontrollimiseks, kas EKN koodid on täidetud, saad kasutada aruannet “Artiklite nimekiri” (moodul Müügiarved > Aruanded). Aruande käivitamisel märgi valik “Kuva EKN kood“.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus