Avaleht> Kasutajatugi> Moodulid> Finants> Registrid> Kanded> Kas ainult finantskandega saab arvet tasuda, Laekumist sisestamata?

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 13. detsember 2023

Kas ainult finantskandega saab arvet tasuda, Laekumist sisestamata?

Kande kaardi peal E osa võib kasutada müügi- ja ostuarvete tasumiseks.
Ühel kandereal määra A osale pangakonto, mida debiteeritakse (müügiarvete puhul) või krediteeritakse (ostuarvete puhul) ning kande E osal määra arved, mida tasutakse. Müügi- ja Ostuvõlgade kontod määratakse samuti nagu Laekumistest või Tasumistest kannete koostamise.

Niimoodi tasutud müügi- ja ostuarveid ei käsitleta enam tasumata arvetena, kuid laekumiste ja tasumiste registrisse vastavaid kaarte ei koostata. Kasutades osa E on samuti võimalik luua arveid ja ostuarveid. Taas ei koostata vastavaid kaarte Arvete või Ostuarvete registrisse, kuid sellised arved ilmuvad alati tasumata arvete valikuaknasse, kuni need ei ole tasutud: selles mõttes käsitletakse neid tavaliste arvetena.

Tüüp – Määra sellel väljal, kas tegemist on müüki või ostu puudutava reaga. Sisesta ‘M’ (Müük), kui registreerid Laekumist või Müügiarvet ning ‘O’ (Ost), kui registreerid Tasumist või Ostuarvet. Ctrl-Enter valik Seerianumbri ja Ettevõtte väljadel sõltub sellest, mis on siia sisestatud. ‘M’ või ‘O’ tuleb sisestada, kui tegemist on Müügi- või Ostuvõlgade kontoga.
Tasakaalustavad kirjendid Müügi, Ostu, KM või Panga/Kassakontole peavad kandma vaikimisi sisestuvat Tüüpi ‘K’, mida kasutatakse ka kõigi muude Kannete korral.

Nr. – Tasumata kinnitatud Müügi- või Ostuarved. Kui Tüübiks on määratud ‘M’ või ‘O’, tuleb määrata ka Müügi- või Ostuarve number. Kui sisestatakse olemasoleva Arve number, tähendab see, et Arvet tasutakse. Kui sisestatakse Arve number, mida registris ei ole, tähendab see, et sisestatakse uus Arve.

Tähtaeg – Hetke kuupäev. Kui Müügi- või Ostuarve on sisestatud Nr. väljale, näed siin Arve Tasumistähtaega. Uue Arve sisestamisel sisesta ka Tasumistähtaeg.

Ettevõte – Kui Müügi- või Ostuarve on sisestatud Nr. väljale, näed siin kliendi või tarnijakoodi. Uue Arve sisestamisel sisesta ka klient või tarnija.


(reskontrot muutev kanne, kande e osa, kanne e alamleht, ilma laekumiseta)

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Majanduse ilmaennustus – kas äike või päike?

14. juuni 2024

Eesti majanduse hetkeolukorrast ja tulevikuväljavaadetest… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

11. juuni 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Muuda tootmis- ja müügiprotsessid tarkvara abil sujuvaks.

07. juuni 2024

Kiiresti muutuvas ärimaailmas on ettevõtete… Loe edasi