Leia kiirelt!

Kas hindasid saab Excelis failist importida programmi?Uuendatud 04. mai 2021

Kui klientide hinnakirjad baseeruvad kindlatele protsentidele, siis on lihtsam hinnad koostada programmis. Hinnakirjade koostamise käigus arvutab ja genereerib programm automaatselt hinnad. Kasutajal jääb vaid hinnakirja sidumine vastava kliendiga või kliendiklassiga.

Kui klientidele kehtivad kokkuleppe hinnad ehk puudub kindel valem või on hinnad fikseeritud lepinguga, siis võib olla mõistlik hinnad importida Excelist, mitte sisestada käsitsi.
Käsitsi on võimalik sellised hinnad sisestada Müügihalduse moodulis registrisse Hinnad.

Kui hinnakirjad on pikad, siis Excelist andmete importimine on võimalik, kui Excelis oleva hinnakirja formaat viia vastavusse HansaWorldi (Standard Books) tarkvara standardformaadile. Põhimõtteliselt tähendab see Exceli veergude tõstmist õigesse järjekorda. Õige formaadi leiad Tehnika mooduli aruandest “Eksport/import formaadid” või küsi näidisfaili Excellenti konsultandilt.

Lisaks andmete importimisele tuleb programmis siiski teha veel täiendavad seadistused:
1. Koosta Hinnakiri iga kliendi või kliendigrupi jaoks (moodul Müügihaldus – register Hinnakirjad). Piisab ainult hinnakirja koodi määramisest, teised lahtrid võivad tühjaks jääda.
2. Kontakti kaardil täida ära Hinnakiri lahter (vali Ctrl+Enter).
3. Excelist tabelis tuleb kasutada sama Hinnakirja koodi, mida valisid Kontakti kaardile.

 

(importfaili, import fail, faili importimine)

Märksõnad:
Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus