Leia kiirelt!

Kas on võimalik, et tarnijalt saabunud e-arvest ostuarve koostamisel oleksid summad koos käibemaksuga?Uuendatud 25. veebruar 2021

Ettevõte, mis kasutab Standard Booksi ja on mittekäibemaksukohuslane, ei pea ostuarvete sisestamisel arvestama eraldi käibemaksu, vaid kogu summa kantakse kulusse. Käsitsi osturarve sisestamisel saab kasutaja ise sisestada summad vastavalt tarnijalt saabunud ostuarvele.
Kui ettevõte kasutab e-arvete vastuvõtmist, siis on võimalik teha seadistus, et tarnija e-arvest ostuarve koostamisel kannaks summad automaatselt üle selliselt, et ostuarve ridadel oleksid summad koos käibemaksuga.

Selleks aktiveeri valik moodulis Ostuarved > Seadistused > Lausendamine, ostud > vahelehel “KM-koodid” märgi valik “Ostuarvel arvesta mittekäibemaksukohuslane“.

Kui see valik on märgitud ja tarnija Kontakti kaardil on määratud Käibemaksutsoon=”Eesti”, siis tarnija e-arvest ostuarvet koostades toimib programm nii, näide:

– Tarnija e-arvel on 1. real summa 436,2 + KM20%, 2. real summa 872,38 + KM20%. Summa kokku 1570,30€.
– Kui koostada tarnija e-arvest Ostuarve kaart, siis ostuarve ridadele kantakse üle rea summa koos KM-ga, st KM läheb kulusse.
Ostuarvele kantakse 1. rida summa 523,44€ (sisaldab 20%), 2. rida summa 1046,88 (sisaldab 20%).
Kokku summa täidetakse sama summa, mis on Tarnija e-arve kaardil väljal KOKKU. Käibemaks jääb tühjaks. Jaluses vahesumma tekib samuti koos KM-ga summa (reasummad + 0 KM) ja Arvestatud KM 0,00.

 

(käibemaksu summata, käibemaksu summaga, käibemaksuga ostuarve, käibemaksuta ostuarve)

Märksõnad:
Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus