Avaleht> Kasutajatugi> Moodulid> Finants> Registrid> Kanded> Kui muudan eelmise aasta kandeid, ilmub teade “Kuu lukustatud ja “Kuu kontrollitud”

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 12. jaanuar 2023

Kui muudan eelmise aasta kandeid, ilmub teade “Kuu lukustatud ja “Kuu kontrollitud”

Selleks saab kasutada Üldise mooduli seadistust “Kuu lukustamine“. Selleks määra seadistuses kuupäevad, millest varasema kuupäevaga toiminguid ei luba programm sisestada ega muuta.

Seadistuses on 3 alamlehte: Lukusta / Hoiata /Muu

LUKUSTA osa:
Kui täidad siin mõne lahtri kuupäevaga, siis programm annab hoiatuse ja EI LUBA salvestada sellest kuupäevast varasema kuupäevaga dokumente. Näiteks:
Lukusta kanded kuni – Kui sellele väljale on märgitud kuupäev, ei ole võimalik Finants moodulis sisestada kandeid antud või sellest varasema kuupäevaga. Kui üritad registreerida Kannet lukustatud kuusse, antakse ekraanile teade “Kuu lukustatud”.
NB! Ole tähelepanelik, sisestatud kuupäeva saab liigutada ainult ajaliselt edasi. Kuupäeva eemaldada või muuta varasemaks ei ole võimalik.
Kasuta Lukustamise osa ainult siis kui oled kindel, et eelnev periood on kontrollitud ja kinnitatud.

Ära luba kaarte tuleviku kuupäevaga – Märgi see valik, kui soovid, et programm keelaks dokumentide sisestamist tuleviku kuupäevaga. Piirang kehtib nii dokumendi kuupäeva kui ka kande kuupäeva kohta.

HOIATA osa:
Kui täidad siin mõne lahtri kuupäevaga, siis programm annab hoiatuse ja LUBAB salvestada sellest kuupäevast varasema kuupäevaga dokumente. Näiteks:
Hoiata kannetes kuni – Kui sellele väljale on märgitud kuupäev ja üritad sisestada Kandeid antud või sellest varasema kuupäevaga, siis ilmub ekraanile hoiatus “Kuu kontrollitud”. Vajutades teatele “OK”, saad kande siiski salvestada.
NB! Ole tähelepanelik, sisestatud kuupäeva saab liigutada ainult ajaliselt edasi. Kuupäeva eemaldada või muuta varasemaks ei ole võimalik.
Kasuta Hoiatamise osa siis kui soovid, et keegi ekslikult ei sisestaks dokumente varasemasse perioodi.

Hoiata olemasolevatest kaartidest vanemate kaartide koostamisel – Märgi see valik, kui soovid, et programm hoiataks, kui kasutaja üritab salvestada dokumenti, mis on varasema kuupäevaga kui kõige viimati sisestatud dokument samas registris. Kaart võib olla kinnitatud või kinnitamata.
Hoiata tänasest uuemate kaartide koostamisel – Märgi see valik, kui soovid, et programm hoiataks, kui kasutaja üritab salvestada dokumenti, mis on tuleviku kuupäevaga. Hoiatus kehtib nii dokumendi kuupäeva kui ka kande kuupäeva kohta.

NB! Määra kuupäevad ainult siis kui oled kindel, et periood on kontrollitud. Sisestatud kuupäeva saab liigutada ainult ajaliselt edasi. Kuupäeva eemaldada või muuta varasemaks ei ole võimalik. Kui sul on siiski vajadus muuta kp varasemaks, siis saada soov e-mailiga info@excellent.ee 

Kui on vaja parandada Kannet, mis jääb lukustatud perioodi, siis saad seda teha, kasutades kande peale Operatsioonide(hammasratta) menüü alt valikut “Parandusmärk”.

Vaata Kuu lukustamise seadistuse kasutamise videot SIIT

 

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Majanduse ilmaennustus – kas äike või päike?

14. juuni 2024

Eesti majanduse hetkeolukorrast ja tulevikuväljavaadetest… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

11. juuni 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Muuda tootmis- ja müügiprotsessid tarkvara abil sujuvaks.

07. juuni 2024

Kiiresti muutuvas ärimaailmas on ettevõtete… Loe edasi