Leia kiirelt!

Kuidas bilanssi ja kasumiaruannet saab muuta?Uuendatud 20. september 2022

Finantsi aruannete sisu saad muuta vastavalt oma ettevõtte vajadustele. Seda nimetatakse aruande kirjelduse muutmiseks. Kirjeldatavad aruanded on Bilanss, Finantsnäitajad, Kasumiaruanne ja Käibemaksuaruanne. Aruande kirjelduse muutmiseks ava Finants moodulis > Seadistused > “Aruannete seadistus” – vali aruannete nimekirjast soovitud aruanne. Näiteks, bilansi kirjeldamine. Tee aruande nimel topeltklik või vali nupp “Kirjeldus“.

Avaneb aruande ridade aken. Ridadel on numbrid 10, 20, jne, mille vahele saad lisada uusi ridu. Olemasoleva rea muutmiseks tee rea peal topeltklik.

Kontod – siia väljale sisestatakse kontonumbrid. Sellel väljal käsitletakse vahemikku alfabeetilisena. Kontode vahemiku (näiteks 1021:1010) asemel võid kirjeldada ka komadega eraldatud üksikud kontod. Näiteks, kui olemasolev kirjeldus oli selline: 1010:1019
ja tahad lisada juurde konto numbriga 1021, siis võiks kirjeldus näha välja selline: 1010:1019+1021
Kui olemasolev rida on 1010:1019 ja tahad lisada juurde konto 1020, siis võid laiendada vahemikku (kooloniga): 1010:1020

Tüüp – vali “Kontod“, kui soovid aruandes näidata kontode saldosid. Kui soovid aruandes näidata summerivat rida (summa teistest ridadest), siis kasuta tüüpi “Summa“. Sellisel juhul sisesta Kontod reale kontonumbrite asemel ridade numbrid (näiteks: 30+40+50+60+100).

Keel + Tekst tabelisse saad sisestada teksti erinevaid tõlkeid. Esimeses tulbas määra Keel kasutades vajadusel Ctrl+Enter klahvikombinatsiooni ning teise tulpa kirjuta vastav tõlge. Eesti keele jaoks ei ole vaja siia eraldi rida sisestada. Aruande trükkimisel saad edaspidi valida Keele koodi.

Samamoodi toimub kasumiaruande kirjeldamine.

Kui soovid konto eemaldada ainult aruannetest, siis eemalda konto aruannete kirjeldusest, mitte Kontode registrist. Aruande kirjelduse muutmiseks ava Finants moodulis > Seadistused > Aruannete seadistus. Vali nimekirjast bilanss või kasumiaruanne. Tee aruande nimel topeltklik või vali nupp “Kirjeldus“. Avaneb aruande ridade aken. Ridadel on numbrid 10, 20, jne. Ava rida, kus eemaldamist vajav konto praegu peal on. Kustuta mittevajalik konto. Kui soovid tervet kaarti kustutada, siis ava rea kaart ekraanile ja vali Kaart menüst > Kustuta.

Finantsaruannete kirjeldamist saad vaadata siit VIDEOST

 

 

(kustuta, konto kustutamine, kontode eemaldamine väljatrükilt, konto lisamine)

Märksõnad:
Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus