Leia vastused

Kuidas määrata artiklitele minimaaltasemed erinevates ladudes?Uuendatud 03. aprill 2017

Igal artiklikaardil saab Minimaaltaseme lahtris määrata laos hoitava kauba minimaalse koguse. Aga artikli kaardil on kogus üle kõikide ladude.
Kui soovid määrata miinimumkogused igas laos eraldi, kasuta Logistika mooduli seadistust “Artiklite minimaaltasemed”. 

Kus seda infot kasutatakse?
Ostutellimuste sirvimisakna Koosta menüü käsklusega “Koosta ostutellimused” koostatakse Ostutellimused, mis tagavad artikli miinimumtaseme laos. Seejuures võetakse arvesse kogused Müügitellimustel, mida laost täita ei saa. Minimaaltaseme leidmiseks liidetakse kokku vastava artikli erinevatel minimaaltaseme kaartidel määratud kogused. Kui artiklile ei ole minimaaltaseme kaarti sisestatud, kasutatakse artikli kaardil määratud minimaaltaset. Kui kasutad artikli minimaaltasemete seadistust, on soovitatav jätta artiklikaartidel minimaaltase määramata.

Selle seadistusega arvestatakse ka aruannete “Täiendamisvajadus” ja “Ostutellimuse soovitus” koostamisel, millega koostatakse tellimissoovitused ning esitatakse eelvaade eespool kirjeldatud funktsiooniga koostatavatest ostutellimustest. Kui jätad aruannete tellimisel Lao määramata, on artikli minimaaltasemeks kõikide ladude miinimumkogused kokku. Kui valid ka Lao, on selleks artikli miinimumtase valitud laos. Kui artiklile ei ole minimaaltaseme kaarti sisestatud, kasutatakse artikli kaardil määratud minimaaltaset.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus