Leia vastused

Kuidas Mac-s leida andmebaasifaili .HDF ja teisi programmi faile, kui programm on paigaldatud Applications kausta?Uuendatud 26. veebruar 2016

Apple Mac OSX operatsioonisüsteemi kasutamisel on soovitatav programm paigaldada eraldi kataloogi, mitte Applications kausta. Kui paigaldada programm eraldi iseloodud kausta, siis on seda lihtsam administreerida. Applications folderisse paigaldades on näha ainult käivitusfaili (.app laiendiga), teised programmi failid (hansa.hdb, Setup, Backup jm) paigutab op.süsteem ise Library -> Application Support -> HansaWorld alamkataloogi sisse, mis vaikimisi ei ole kasutajale nähtav. 

Library nähtavaks muutmiseks ja aktiveerimiseks tuleb toimida järgnevalt:

https://helpx.adobe.com/x-productkb/global/access-hidden-user-library-files.html

Vairant 1, ühekordne ligipääs Library-sse:
Mac arvuti töölaual olles vali Finder menüü kõrval menüü “Go” -> alamvalik “Go to Folder”. “Go To Folder” lahtrisse kirjuta     ~/Library

Vajuta “Go”. Avaneb Libarary sisu, leia alamkataloog Application Support -> HansaWorld.

Vairant 2, püsiv ligipääs Library-sse:
Soovitame seda valikut kasutada edasijõudnud kaustajal või IT tugiiiskul. Käivita “Terminal” programm (Applications -> Utilities). Terminali aknas kirjutajärgnev käsk ja vajuta Enter:
chflags nohidden ~/Library

Sisesta arvuti administraatori parool, kui vaja, ja vajuta Enter.  (NB! Admin parooli ei ole näha kirjutamise ajal). Sulge Terminali progrmami aken, et aktiveerimine toimuks.

Kui oled leidnud faili laiendiga .HDF, siis teiste failide nägemiseks vajuta faili peal hiire parema klahviga ja vali “Show package content”.

Vaata ka videot SIIT

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus