Leia kiirelt!

Kuidas parandada finantskannet õigesti?Uuendatud 03. veebruar 2022

Kui soovid kontrollida finantskannete parandamised ning fikseerida tehtud muudatused, siis kontrolli seadistust moodulis Finants > Seadistused > Kandesisestus > veendu, et valik “Kasuta kinnitamata kandeid” ei ole märgitud.

Kui finantskanne on ekraanil avatud, saad operatsioonide(“rattakese“) menüü kaudu teha kandele erinevaid parandusi. Parandusi on võimalik teha 2 erineval viisil.

A) KOOPIA KANDEGA PARANDAMINE
1. Ava valesti sisestatud kanne ja osuta Koosta menüüst Koopia. Sellega tehakse valest kandest koopia.
2. Vali operatsioonide menüüst “Vaheta deebet-kreedit”. Sellega vahetatakse kanderead (kreeditsummad muudetakse deebetsummadeks ja vastupidi). Sellega oled vale kande tühistanud.
3. Nüüd vali sama koopia kande peal operatsioonide menüüst valik “Parandusmärk”. Kandele ilmub automaatselt uus rida, kus saad viidata veaga originaalkande numbrile. Sisesta finantskande number(NB! koos arvestusaasta koodiga), mida parandad. Sellest järgmistele ridadele sisesta uued kirjed. Osuta Salvesta, kui valmis. Paranduskanne salvestatakse ja vana originaalkanne märgitakse automaatselt kui parandatud.

B) ORIGINAALKANDE PARANDAMINE
Originaalkande parandamisel lisatakse kasutaja initsiaalid kandele.
1. Ava vale kanne, mida soovid parandada. Vali operatsioonide menüüst “Muutusmärk”. Kandele lisatakse uus rida, millel näed oma initsiaale ja kande kuupäeva.
2. Nüüd tuleb veaga rida läbi kriipsutada. Selleks märgi rida, vajutades reanumbrile, nii et terve rida muutub aktiivseks. Vajuta klaviatuuril Backspace klahvi ja reale ilmub punane joon. Sisesta allapoole õige rida ja salvesta kaart.
3. Kui viga on kande päises, mitte ridadel (näiteks kande kuupäev on vale), saad ka selle parandada kasutades Muutusmärki. Vali “Muutusmärk” ja muuda kuupäev vastavalt vajadusele. Kande Seletuse või Viite parandamiseks ei ole vaja kasutada Muutusmärki.

Vaata koos näidetega siit juhendist (lk 39): PDF
või vaata videot SIIT

 

(muutmismärk, kande parandamine, finantskande muutmine, korrigeerimine)

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus