Leia kiirelt!

Kuidas täidetakse ostuarvel väli “Viide alusarvele”?Uuendatud 22. veebruar 2022

A) Viide alusarvele sisaldab krediteeritava arve numbrit (tarnija originaalarve number), mis saabus tarnijalt e-arvega. Kui Standard Books leiab saabunud e-arve failist, et täidetud on </SourceInvoice> info, siis asetatakse see number Tarnija e-arve dokumendile lahtrisse “Viide alusarvele“.

Sealt kandub see edasi ostuarvele lahtrisse “Viide alusarvele“.

Seejärel otsib Books, kas “Viide alusarvele” sisestatud number eksisteerib mõnel ostuarvel “Tarnija arvenr.” lahtris. Ehk kas eksisteerib originaalarve, mida soovitakse krediteerida. Kui sama arve numbriga ostuarve leitakse ja kontakti kood on ka sama, siis täitub automaatselt ostuarvel väli “Kreedit arvele” ja sinna ilmub Booksi numbriseeriaga originaalarve nr.

B) Kui sa e-arveid ei kasuta, ja koostad kreeditarve otse Ostuarvete registris. Kreeditarvet on võimalik koostada kahel viisil:
1) Originaal (parandamist vajava) ostuarve peal vali Koosta menüüst > Kreeditarve.
Kui algse ostuarve peal, mida soovid krediteerida, oli täidetud väli “Tarnija arvenr.“, siis kreeditarvel täitub „Viide alusarvele“(= Tarnija arvenr.).

2) Sisesta uue ostuarve ja vali tasumistingimuseks „Kreeditarve“ tüübiga tasumistingimus ja maatriksi real täida lahter „Kreedit arvele“ (parandatava arve nr). Sel juhul ilmub väljale „Viide alusarvele“ parandatava ostuarve pealt „Tarnija arvenr.“.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus