Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 27. aprill 2023

KUIDAS TÄITA OSTUARTIKLI KAARTI?

Ostuartikleid saad koostada otse Logistika moodulis registris Ostuartiklid või (müügi)artikli kaardi pealt, valides Koosta menüüst “Ostuartikkel“.

Vaata veebiseminari VIDEOT või loe täpsemalt järgnevaid juhiseid:

Meie artiklikood –  Sisesta artiklikood. See kood peab olema sama, mis vastaval artiklil. Artiklil võib olla mitu ostuartiklit.

Nimetus – Ostuartikli nimetus sisestub Artiklite registrist. Seda saad vajadusel muuta. Allpool määratud tarnijale antud artikli kohta koostatud ostutellimusel kasutatakse ostuartikli nimetust, mitte nimetust artikli kaardilt.

Tarnija – Sisesta tarnija kood. Kasutama pead tarnijat, kellele on määratud Ostu tasumistingimus, kuna osade funktsioonidega ei koostata ostutellimusi tarnijatele, kellele pole Ostu tasumistingimust määratud.

Nimi – Tarnija nimi sisestub tarnija koodi valimisel.

Vaikimisi – Sama artikli kohta võib registreerida mitu ostuartiklit, nii et on võimalik salvestada iga tarnija küsitavad hinnad. Igale artiklile saad määrata ühe vaikimisi ostuartikli. Märgi see valik ostuartiklil, mis on registreeritud tarnijale, kellelt sa eelistatult antud kaupa ostad.
Korraga hulga ostutellimuste koostamisel (hooldusfunktsiooniga) kasutatakse vaikimisi ostuartiklit artiklitele määratud normaalse ja minimaalse tellimuse koguse kontrollimiseks ning sellega määratakse ära, millisele tarnijale ja millise hinna kohta ostutellimused koostatakse.
Kui artiklil on mitu ostuartiklit, kuid ükski neist pole vaikimisi Ostuartikkel, ei koostata Ostutellimuste hulgi koostamise funktsioonidega tavaliselt antud artikli kohta Ostutellimusi. Eranditeks on, kui “Ostutellimuste seadistustes” on määratud “Vaikimisi hankija“, kui käivitada ‘Koosta ostutellimused‘ funktsioon valikuga “Maksimeeri tellimused määratud hankijale” ja kui käivitada “Ostutellimuse vajaduse” funktsioon valikuta “Ainult ostuartikliga artiklid“.
Igal qrtiklil võib olla vaid üks vaikimisi Ostuartikkel.

Ostuhind – Sisesta valitud tarnija küsitav Ostuhind. Sisesta hind tarnija ühiku kohta ning valitud Valuutas.
Ostutellimuste ja Laosissetulekute sisestamisel sisestuvad artiklite hinnad valitud hankija ostuartiklitelt automaatselt. Vaikimisi ostuartiklil näidatud hinda kasutatakse ka korraga hulga ostutellimuste koostamisel vastavate funktsioonidega.
Kauba lattu võtmisel (st Laosissetulekute kinnitamisel ja salvestamisel) on võimalik lasta artiklite ostuhindu automaatselt muuta. Ostuartiklitel ostuhindu ei muudeta.

Ostukulu – Kauba ostmisega kaasnev lisakulu antud tarnija puhul. Laosissetuleku koostamisel sisestub siin määratud ostukulu vastavalt ühikute arvule Laosissetuleku ridade Tolli veergu. Kogu ostukulu sisestub Laosissetuleku jalusesse Tolli väljale. Sisesta see summa kohalikus valuutas.

Valuuta – Kui ostuhind sisestatakse välisvaluutas, märgi siia selle Valuuta kood.
Ostuhindade muutmiseks vastavalt artikli kaartidele saad kasutada hooldusfunktsiooni ‘Uuenda ostuartiklid‘. Artiklikaardil näidatakse ostuhind alati kohalikus Valuutas. Kui see hind on ostuartiklil ja Artiklil erinevates valuutades, toimub hindade ümberarvutamisel ka nende konverteerimine vastavasse valuutasse õige vahetuskursi alusel.

Ühikumuutus, Tarnija ühik – Neid välju kasutatakse, kui artikli ostul ja müügil kasutatakse erinevaid ühikuid.
Hankija ühiku väljale sisesta ühik ostul. Soovitud ühiku leidmiseks kasuta Ctrl-Enter klahvikombinatsiooni. Seejärel näita Ühikumuutuse väljal Hankija ühiku ja müügil kasutatava ühiku (määratakse artikli kaardi ‘Hindade’ kaardil) vaheline suhe. Ostuhind kehtib Hankija ühiku kohta.
Näiteks kui su firma müüb artiklit ükshaaval, aga ostab artiklit Hankijalt kaheteistkümnelistes kastides, on artiklikaardi ‘Hindade’ lehel ühikuks Tükk, Hankija ühikuks Tosin ja Ühikumuutuseks 12. Ostuhind ostuartiklil on tosina artikli hind.
Kui soovid tellida Artiklit 240 ühikut, sisesta Ostutellimuse koguseks 240. Hankija koguseks (Tellimuse ‘Artiklite‘ kaardi B.osal) sisestub 20, mis on tellimuse kogus Hankija jaoks ja mis trükitakse ka Hankijale saadetavale ostutellimusele.
Müügireskontro Ühikute seadistusse saab sisestada Hankija ühiku nimetuse tõlked.
Kui ostul ja müügil kasutatakse sama ühikut, jäta need väljad tühjaks. Sellisel juhul kehtib ostuhind müügi ühiku kohta.

Hankija artikkel –  Hankija poolt artiklile antud kood. See kood trükitakse ka ostutellimusele.

Norm. tell. kogus / Min. tell. kogus –  Nendest väljadest sõltuvad soovituslikud ostetavad kogused aruannetes Ostutellimuse soovitus ja Ostutellimuse vajadus (ning soovi korral Täiendamisvajaduse aruandes) ning ostutellimustel, mis on koostatud artikli miinimumkoguse tagamiseks laos Ostutellimuste sirvimisakna Koosta menüü käsklusega “Koosta ostutellimused“.

Nimetatud aruanded ja Koosta menüü funktsioon soovitavad tellida täiendamisvajadusega kaupa. Artikli täiendamisvajadus tekib, kui artikli laokogus jääb kõigi täitmata Müügi-, Ostu- ja Tootmistellimuste rahuldamisel alla määratud minimaalset taset (artikli minimaalne laokogus määratakse Laomooduli artiklite minimaaltasemete seadistuses või artikli kaardi ‘Ladu‘ lehel). Täiendamisvajaduse korral on soovituslik tellimuse kogus aruandes või järgmisel ostutellimusel kas minimaaltasemest puudu jääv kogus või normaalne tellimuse kogus, sõltuvalt sellest, kumb on suurem. Tellimust ei koostata, kui puudujääk on väiksem kui minimaalne tellimuse kogus.
Normaalne tellimuse kogus on seega minimaalne kogus, mida on võimalik Hankijalt tellida, samas kui minimaalne tellimuse kogus on minimaalne puudujääk, mis peab olema, selleks et artiklit saaks juurde tellida. Kui kumbagi kogust pole määratud, on soovitatav tellitav kogus puudujääk (st kogus, mis tagaks artiklile määratud Minimaalse koguse laos).

Kui normaalne tellimuse kogus on suurem kui minimaalne tellimuse kogus, loetakse minimaalseks tellimuse koguseks null.
Kui tahad, et soovitatav tellitav kogus oleks alati mitmekordne normaalne tellimuse kogus, märgi Ostutellimuste seadistustes valik “Soovita täiskordseid norm. tellitavaid koguseid“.
Kui ostutellimused koostatakse Müügihalduse mooduli hooldusfunktsioonidega ‘Koosta ostutellimused’ või ‘Koosta planeeritud tegevused‘, on minimaalseks tellimuse koguseks minimaalne kogus, mille kohta on võimalik tarnijale tellimust esitada.
Sisesta normaalne ja minimaalne tellimuse kogus oma müügiühikus mitte Hankija ühikus.

Tootja – Sisesta vajadusel tootja kood.

Tootjamaa – Kauba päritolumaa. 

Ostujuht – Vaikimisi sisestub sisenenud kasutaja. Sisesta töötaja initsiaalid, kes antud ostuartikli eest vastutab. 

Ostugrupp – Vaikimisi tuleb ostujuhi isiku kaardilt. Kui kasutad “Piiratud kasutuse” moodulit, saad selle välja abil piirata ostujuhi nähtavaid ostuartikleid ostuartiklite sirvimis- ja asetusaknas ainult tema enda või tema Ostugrupi ostuartiklitega.

Päevi tarnimiseks –  Sisesta siia aeg, mis tavaliselt kulub artikli kohalejõudmiseks Hankijalt. Vaikimisi ostuartikli puhul arvestab seda aega Müügihalduse mooduli hooldusfunktsioon ‘Koosta planeeritud tegevused‘. Selle funktsiooniga koostatakse ostutellimused, mille kuupäevad arvutatakse vastavalt Müügitellimuse planeeritud lähetuse kuupäevale ning siin märgitud päevadele. Sellega tagad, et Müügitellimustel olevate artiklite kohta koostatakse ostutellimused võimalikult hilja ning et kaup jõuab kohale vahetult enne Kliendile lähetamist.

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Booksi versiooniuuendus, kevad 2024

22. aprill 2024

Standard Booksil on valminud uus versioon… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

18. aprill 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Flow Finance’i jaoks on Standard Books alati esimene valik

18. aprill 2024

Raamatupidamisteenust pakkuva Flow Finance´i jaoks… Loe edasi