Leia kiirelt!

Kuidas tekivad tootmise kaardile Mat.kulu(materjali kulu) väärtused?Uuendatud 17. oktoober 2017

See on komponendi või valmistoote (artikli) kuluhind. Kui määrad Tootmise kaardil Retsepti, siis võetakse Mat.kulu Retsepti vastava rea pealt.

Siiski, kui salvestad Tootmise kaardi esimest korda, siis see number asendatakse artikli ühiku laoväärtusega (kui tegemist on komponent artiklil reaga) või ühiku hinnaga, mis moodustub komponentide ühiku väärtustest (kui tegemist on valmistoote reaga). See summa liigub finantskandele, kui märgid Tootmise lõpetatuks.

Kui Sisse või Välja kogus on suurem kui 1, siis näitab väli ühiku keskmist lao väärtust. Kui sa muudad artiklit või koguseid, siis Mat.kulu arvutatakse kohe uuesti. Kui sa tahad ise uuendada väärtuseid, siis vali operatsioonide menüüst “Arvuta kulu”. Väärtused arvutatakse uuesti iga kord kui muudad Tootmise kaardi hetkeseisu (k.a. Lõpetatud või Tühistatud).

Kui real on komponent-artikkel, siis arvutatakse väärtus vastavalt kulumudelile (FIFO või Kaalutud keskmine), mis on määratud seadistuses “Kuluarvestus” (moodul Logistika). Kui real on valmistoode, siis on väärtuseks komponentide väärtuste summa koos Tööjõu kuluga, arvestades koguseid.
Kui valmistoodete kogus on suurem kui 1, siis jaotatakse väärtus iga ühiku peale laiali, kasutades “Koef.” veerus määratud väärtust. 
Sellest saab valmistoote uus laoväärtus.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus