Avaleht> Kasutajatugi> Moodulid> Müügiarved/Laekumised> Seadistused> Kuidas tuleb täita seadistus “Ettemaksud” Müügihalduse moodulis?

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 06. juuli 2023

Kuidas tuleb täita seadistus “Ettemaksud” Müügihalduse moodulis?

Ettemaks on osaline või kogu arve tasumine enne kaupade lähetamist või teenuse osutamist kliendile.

Siin seadistuses määra ettemaksu protsent tellimuse summast, ettemaksuarvele sisestatav tekst ning krediteeritav müügikonto.
Ettemaksuarved saad koostada, kasutades Müügitellimusel Koosta menüü käsklust “Koosta ettemaksuarve”.

Protsent – Seda protsenti kasutatakse ainult Müügitellimustest koostatud Ettemaksuarvetel. Määra protsent tellimuse summast, mille kohta esitatakse Ettemaksuarve. Summa ümardatakse üles- või allapoole lähima täisarvuni.
Kui klient kuulub kliendiklassi, millele on määratud ettemaksu protsent, kasutatakse tema ettemaksuarvetel protsenti kliendiklassilt.
Laekumisest koostatud Ettemaksuarve summaks võetakse laekumise vastava rea Saadud summa.

Tingimus – Määra ettemaksuarvel kasutatav Tasumistingimus. Siin ei saa määrata sularahas tasumist.

Artikkel – Sellel väljal saad määrata ettemaksuarvetel vaikimisi kasutatava müügikonto. Need võetakse spetsiaalselt artiklilt. Sisesta siia selle artikli kood. Kui KM-koodi väli on tühi, sisestub sellelt artiklilt ka KM-kood. Artikli nimetus arvele ei sisestu.
Kui see väli on tühi, siis arvele sisestuvad müügikonto ja KM-kood Müügiarvete mooduli seadistusest “Lausendamine,Müük” (vahelehelt “Müük”).

Tekst – Sisesta tekst, mida soovid näha ettemaksuarve esimesel real. Arve väljatrükil lisatakse tekstile tellimuse number. Tekstiks võib olla näiteks “Ettemaks tellimusele nr ”.

KM-kood – Määra ettemaksuarvetel vaikimisi kasutatav KM-kood, mis määrab KM protsendi ja krediteeritava KM konto.
Kui see väli on tühi, võetakse KM-kood artiklilt või seadistusest “Lausendamine,Müük“.
Numbriseeria – Vali numbriseeria, kui soovid kasutada Ettemaksuarvete puhul eraldi numbreid.
Moodulis Müügiarved – Seadistused – “Numbriseeriad-arved” peab olema lisatud ettemaksude jaoks eraldi numbriseeria rida. Kui ühes perioodis on mitu numbriseeriat, siis on soovitatav ettemaksuarvete numbriseeria lisada teisele või kolmandale reale.
Kui jätad siin lahtri täitmata, kasutab programm vaikimsi arvete numbriseeriat.

Arvestusalus
Tell. kogusumma KM-ga(Kokku)/ Tell. kogusumma KM-ta(Neto) – 
Neid valikuid kasutatakse ainult müügitellimustest koostatud ettemaksuarvete puhul. Märgi valik Kokku, kui soovid, et ettemaksusumma arvutataks Tellimuse käibemaksuga summalt või neto, kui soovid, et see arvutataks käibemaksuta summalt. See valik kehtib nii Ettemaksude seadistuses määratud protsendi kui kliendiklassi protsendi puhul.

Kasuta tellimuse numbrit ettemaksuarvel – Seda valikut kasutatakse ainult laekumistest koostatud ettemaksuarvete puhul. Ettemaksu laekumise sisestamisel Müügiarvete moodulis (st. laekumine enne Ettemaksuarve väljastamist) saad sellele anda D.osal Ettemaksu numbri. See võib olla vabalt valitud number, kliendi poolt Ettemaksule antud number või müügitellimuse number, mille alusel ettemaks tasuti. Märgi see valik, kui soovid, et ettemaksunumbritena kasutataks müügitellimuste numbreid.

Detailsed arved – Vaikimisi on ettemaksuarvel üks rida kogu ettemaksu summa kohta. Kui märgid selle valiku, arvutatakse ettemaksu protsent kõikidelt Tellimuse artiklitelt eraldi ning ettemaksuarvel on iga tellimuse artikli kohta eraldi rida. See võib olla vajalik, kui tellimusel on artikleid erinevate KM-koodidega. Samuti saab selle valikuga määrata ettemaksuprotsendi üksikule tellimusele.

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Majanduse ilmaennustus – kas äike või päike?

14. juuni 2024

Eesti majanduse hetkeolukorrast ja tulevikuväljavaadetest… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

11. juuni 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Muuda tootmis- ja müügiprotsessid tarkvara abil sujuvaks.

07. juuni 2024

Kiiresti muutuvas ärimaailmas on ettevõtete… Loe edasi