Leia vastused

Kuidas vähendada andmebaasi mahtu ja luua uus andmebaas aastavahetusel?Uuendatud 29. oktoober 2014

Andmebaasivähenduse eesmärk on eemaldada andmebaasist dokumendid, mida ei ole igapäevaselt vaja kasutada ja võib arhiveerida. Vanade aastate lõikamine ehk andmebaasivähendus on võimalik, kuid täpne metoodika ja vähendatavate andmete maht lepitakse iga projekti puhul eraldi kokku. Andmebaasi lõikamine on piisavalt keeruline ja seda on võimalik teostada ainult koos konsultandiga, kuna selle jaoks kasutatakse spetsiifilisi tarkvaralisi tööriistu.

Oluline on arvestada, et andmebaasi vähendamise toimingu jooksul ei tohi andmebaasi sisestada uusi andmeid, mistõttu tuleb selle läbiviimiseks valida sobiv aeg.

Põhimõtteliselt on andmebaasilõikuse jaoks kaks metoodikat:
A) Tühjendatakse olemasolevast andmebaasist valitud register(registrid). Kõik teised registrid jäävad puutumata.
Selle meetodi tehniline teostus on lihtsam, kuid seda ei ole võimalik rakendada kõikide registritega. Andmebaasi maht väheneb minimaalselt.

B) Koostatakse uus andmebaas, kuhu imporditakse ainult need registrid, mis võivad alles jääda. Mittevajalikud registrid jäävad maha. Kontode, klientide ja tarnijate saldod ning lao algsaldod on võimalik konsultandil üle tuua.
Selle meetodi teostus on keerulisem ja ajamahukam, kuid andmebaasi maht väheneb märkimisväärselt.

Enne andmebaasi lõikamist tehakse olemasolevast andmebaasist varukoopia. Sealt on vajadusel võimalik tulevikus andmeid taastada.

NB! Peale andmebaasi lõikamist jääb aktiivsesse kasutamisse ainult 1 ehk uus andmebaas. Varundatud andmebaasist ei ole võimalik igapäevaselt printida.

Pöördu meie konsultantide poole võimaluste arutamiseks, sobiva vähendamise meetodi valimiseks ja töö mahu hindamiseks.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus