Avaleht> Kasutajatugi> Moodulid> Finants> Aruanded> Mida näitab aruanne “Kannete kokkuvõte” Finants moodulis?

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 06. jaanuar 2022

Mida näitab aruanne “Kannete kokkuvõte” Finants moodulis?

Finants mooduli aruanne Kannete kokkuvõte esitab nimekirja valitud perioodi finantskannetest. Kanded on jagatud kahte tüüpi:
– üks tüüp kandeid on tekkinud müügi- ja ostuarvetest, laekumistest, tasumistest;
– teine tüüp kandeid on kõik ülejäänud finantskanded.

Esimest tüübi kandeid ei loetle aruanne igat üksikut kannet eraldi, vaid koondab need kanded. Kui valid aruande sorteerimise numbri või kande kuupäeva järgi, siis kuvab aruanne 4 erinevat sektsiooni Arvete, Laekumiste, Ostuarvete, Tasumiste kohta (saad määramisaknas valida, milliseid osasid soovid näha).
Need koondatud sektsioonid näitavad kokku deebet ja kreedit summasid iga konto kohta.

Kui sa määramisaknas märgid valiku “Kuu summad“, siis näitab aruanne 4 kokkuvõtvat sektsiooni iga kuu kohta (näiteks: arved, laekumised, ostuarved, tasumised jaanuari kohta, ning eraldi veebruari kohta jne.)

Teist tüüpi kandeid näidatakse aga igat üksikut kannet eraldi, koos kontode ja deebet/kreedit summadega. Arvetest, Ostuarvetest, Laekumistest, Tasumistest tekkinud kandeid siin osas ei näidata.

Erinevalt Päevaraamatust ei näidata “Kannete kokkvõtte” aruandes finantskannete tavalisi numbreid, vaid kõigile koondkannetele antakse üldine järjekorranumber, kande iseloomust sõltumata.

Määramisakna valikud:

Periood –  Sisesta aruande periood. Saad kasutada Ctrl+Enter.

Alusta nummerdamist – Selles aruandes ei näidata kannete numbriseeria numbreid selliselt, nagu need on salvestataud Kannete registris. Kannetele antakse siin aruandes lihtsalt järjekorras sõltumata nende iseloomust. Sisesta siia selle numbriseeria esimene number. Kui siia ei ole numbrit sisestatud, alustatakse nummerdamist numbrist 1.

Summeeri kanded – Aruande lõppu saad tellida kuni neli kokkuvõtvat sektsiooni. Neis näidatakse vastavalt valikutele (müügiarvetest, laekumistest, ostuarvetest ja/või tasumistest) valitud perioodil koostatud finantskannetel kasutatud kontode deebet- ja kreeditsummad. Vali siin, millised kokkuvõtvad sektsioonid esitatakse.

Järjestus
Number – Kanded reastatakse kande numbrite järjekorras, nii nagu need on salvestatud Kannete registris. Vastava valiku korral trükitakse kokkuvõtvad sektsioonid ka eraldi aruande lõppu.
Op. kp. – Kanded reastatakse Kande kuupäevade järjekorras. Vastava valiku korral trükitakse kokkuvõtvad sektsioonid ka eraldi aruande lõppu.
Kuu summad – Kanded reastatakse Kande kuupäevade järjekorras. Selle valikuga prinditakse aruandesse kuu kokkuvõtted, mitte 4 kokkuvõtvat sektsiooni aruande lõpus.

Kanded ilma koodideta – Kannete registris näed kande nubrit alati koos vastava prefiksiga (aasta number või “ARVE.” või “LAEK.” jt). Ehkki selles aruandes ei näidata tavalisi kandenumbreid, esitatakse siiski kannete prefiksid, et oleks näha, mis tüüpi kandega on tegemist (kas käsitsi koostatud või allsüsteemist tekkinud). Kui sa seda näha ei soovi, märgi see valik.

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Majanduse ilmaennustus – kas äike või päike?

14. juuni 2024

Eesti majanduse hetkeolukorrast ja tulevikuväljavaadetest… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

11. juuni 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Muuda tootmis- ja müügiprotsessid tarkvara abil sujuvaks.

07. juuni 2024

Kiiresti muutuvas ärimaailmas on ettevõtete… Loe edasi