Leia vastused

Mida näitab seadistus “Kaalutud keskmine”?Uuendatud 03. aprill 2017

Logistika mooduli seadistuses “Kaalutud keskmine” näed iga artikli keskmist ühiku ostuhinda. Informatsiooni sellest seadistusest kasutatakse Laoseisu aruandes ning kauba lähetamisel laost, kui kasutad Kaalutud keskmise kulumudelit koos valikuga “Kaalutud keskmine lao kohta” (seadistus Kuluarvestus).

Kui laosissetulekul on määratud Ladu, koostatakse selle kinnitamisel ja salvestamisel antud seadistusse lattu võetud artiklite kohta kaardid automaatselt. Kui teatud artikli/lao kombinatsiooni kohta juba on Kaalutud keskmise kaart olemas, arvutatakse sellel keskmine ostuhind vastavalt uuele laosissetulekule ümber. Laosissetulekud, millel ei ole Ladu märgitud, antud seadistust ei mõjuta.

Kuna iga artikli/lao kombinatsiooni kohta on seadistuses eraldi kaart, võib siin toodud keskmine ostuhind erineda artikli kaardil olevast, kuna seal arvutatakse keskmine hind kõigi ladude peale kokku.

Keskmine ostuhind sisaldab ka võimalikke lisakulusid nagu transport või toll. Kaalutud keskmise kaardi koostamisel võetakse arvesse ka kõiki varasemaid antud artikli/lao kombinatsiooniga laosissetulekuid (näiteks kui eelmine Kaalutud keskmise kaart kustutati).

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus