Leia vastused

Mida tähendavad erinevad värvid müügitellimuste sirvimise aknas?Uuendatud 07. veebruar 2022

Müügitellimused asuvad moodulis Müügihaldus > Registrid > Tellimused. Registri avamisel avaneb nimekiri sisestatud tellimustest, mille hetkeseis on visuaalselt kohe nähtav ja tähistatud eri värvidega.
Ridade märkimine eri värvidega toimub automaatselt, kui on aktiveeritud seadistus moodulis Müügihaldus > Seadistused > Tellimuste seadistused > valik “Kuva sirvi aknas värve“.

 

Värvide ja hetkeseisude tähendused:
(hetkeseisu saad kontrollida koguste järgi tellimuse ridadel, osa D)

VALGE (või värvitu) – Tellimusest pole koostatud (osalist või täielikku) Lähetust JA pole koostatud (osalist või täielikku) müügiarvet. Tellimuse D osal ridadel on tühjad veerud “Läh. 1”, “Läh. 2” ja “Arveld.”

KOLLANE –
A) Tellimusest on koostatud osaline Lähetus (kinnitamata või kinnitatud), kuid tellimus on täelikult arveldamata ehk tellimusest pole koostatud müügiarvet.
Näiteks:
– Kui tellimusest on koostatud osaline Lähetus (kinnitamata), siis ridadel D osal on “Läh. 1” < “Kogus” ja veerud “Läh. 2”,  “Arveld.” on tühjad.
– Kui tellimusest on koostatud osaline Lähetus (kinnitatud), siis ridadel D osal on “Läh.2” < “Kogus” ja veerg “Arveld.” on tühi.

B) Tellimusest on koostatud osaline või täelik Müügiarve (kinnitatud), kuid tellimus on osaliselt või täielikult lähetamata.
Näiteks:
– Kui tellimus on osaliselt arveldatud ja täielikult lähetamata, siis ridadel D osal on “Arveld.” < “Kogus” ja veerud “Läh.1”, “Läh.2” tühjad.
– Kui tellimus on osaliselt arveldatud ja osaliselt lähetamata, siis ridadel D osal on “Arveld.” < “Kogus” ja veerud “Läh.1”, “Läh.2” < “Kogus“.
– Kui tellimus on täielikult arveldatud ja täielikult lähetamata, siis ridadel D osal on “Arveld.” = “Kogus” ja veerud “Läh.1”, “Läh.2” on tühjad.
– Kui tellimus on täielikult arveldatud ja osaliselt lähetamata, siis ridadel D osal on “Arveld.” = “Kogus” ja veerud “Läh.1”, “Läh.2” < “Kogus”.

 

PUNANE – Tellimus on täielikult lähetatud, aga osaliselt või täielikult arveldamata.
Näiteks:
– Kui Tellimus on täielikult lähetatud, aga täielikult arveldamata, siis ridadel D osal on “Läh.2” = “Kogus” ja “Arveld.” veerg on tühi.
– Kui Tellimus on täielikult lähetatud, aga osaliselt arveldamata, siis ridadel D osal on “Läh.2” = “Kogus” ja “Arveld.” < “Kogus”

 

ROHELINE = Tellimus on täielikult lähetatud ja täielikult arveldatud ehk ridadel on D osal “Läh.2” = “Kogus” ja “Arveld.” = “Kogus”

 

HALL = Tellimusel on märgitud linnuke “Suletud”. Koguseid ei arvestata D osal.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus