Leia vastused

Mida võimaldab Konsolideerimine?Uuendatud 01. september 2022

Vastavalt raamatupidamise seadusele peab ettevõte, kellel on vähemalt üks tütarettevõte, koostama konsolideerimisgrupi majandusaasta aruande. Konsolideerimisgrupi moodustavad konsolideeriv üksus (emaettevõtja) ning konsolideeritavad üksused (tütarettevõtjad).

Konsolideerimise moodul teeb emaettevõttele kättesaadavaks tütarettevõtete Kanded ning võimaldab tellida lihtsalt ja kiiresti konsolideeritud aruandeid. Võimalik on mitmetasandiline konsolideerimine: tütarettevõtetel võivad olla omakorda tütarettevõtted. Osalus võib olla täielik või osaline.Konsolideeritud aruanded väljastatakse emaettevõttest. Need koostatakse emaettevõtte ja tütarettevõtete andmete põhjal: aruannete tellimiseks ei ole vaja tütarettevõtete Kandeid käsitsi emaettevõttesse üle kanda. Ema- ja tütarettevõtted peavad vaid asuma samas andmebaasis.

Teatud juhtudel võib olla keerukas hoida emaettevõtet ja tütarettevõtteid samas andmebaasis. Selleks puhuks on samas moodulis spetsiaalne Konsolideerimise ekspordifunktsioon, mida kasutatakse tütarettevõtte andmete eksportimiseks tekstifaili. Selle faili saab seejärel importida emaettevõttesse.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus