Leia vastused

Mis on artikliklassifikaatorid ja milleks klassifikaatorit kasutatakse?Uuendatud 26. aprill 2022

Selles „Müügiarved“ mooduli seadistuses saad kirjeldada klassifikaatorid Artiklite liigitamiseks. Klassifikaatorid näidatakse iga artikli kaardi lehel, kuhu saad sisestada ka mitu komadega eraldatud Klassifikaatorit. Näiteks, saab raadiomaki liigitada nii raadio kui magnetofonina.

Klassifikaatorid on alternatiiv artikliklassidele artiklite grupeerimisel. Klassidesse koondatakse Artiklid tavaliselt raamatupidamise eesmärgil (näiteks sama Müügi-, Lao- ja Laosissetuleku kontrollkonto, KM-koodi ja kulumudeliga Artiklid kuuluvad ühte Klassi). Klassifikaatoritega saab artiklid grupeerida veel mingil müügi eesmärgil, selleks et kasutajatel ja klientidel oleks soovitud kaupa kergem leida. Artikkel võib kuuluda ainult ühte artikliklassi, kuid tal võib olla mitu Klassifikaatorit.

Artikliklassifikaatorid võib omakorda jagada Klassifikaatorite tüüpidesse, mis kirjeldatakse Müügiarvete mooduli vastavas seadistuses.

Müügiarvete mooduli Seadistuste nimekirjas ava topeltklõpsuga Artikliklassifikaatorite nimekirja. Uue Klassifikaatori lisamiseks kliki [Uus]. Avaneb aken „Artikliklassifikaator: Uus“. Sisesta vajalikud andmed ja kliki [Salvesta] kaardi salvestamiseks.

Kood – anna artikliklassifikaatorile kuni viiest tähemärgist koosnev kood.

Nimetus – sisesta klassifikaatori nimetus, mida näed aknas artikli klassifikaatorid: Sirvi ja Ctrl-Enter nimekirjas.

Tüüp – vali Ctrl+Enter, et avada Klassifikaatoritüüpide nimekiri. Vajadusel saad koondada sarnased Klassifikaatorid kokku, määrates neile sama Klassifikaatori tüübi.

Peaklassifikaator – vali Ctrl+Enter, et avada Artikliklassifikaatorite nimekiri.

Selle välja abil pane paika Klassifikaatorite hierarhiline struktuur, mida kirjeldatakse täpsemalt SIIT

 

(klassifikaator)

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus