Leia vastused

Milleks kasutatakse “Paralleelaruanded” valikut seadistuses “Valikulised võimalused”?Uuendatud 27. detsember 2016

Üldise mooduli seadistuses “Valikulised võimalused” on Jõudluse lehel valik “Paralleelaruannete” valikud: Väljas, Single Thread, Multi Thread.

Mitme kasutajaga versioonis annab serverprogramm suurema prioriteedi andmete sisestamisele ja salvestamisele, ning väiksema prioriteedi aruannete arvutamisele. Vaatamata sellele võib tekkida olukordi, kus aruannete tihe ja pidev käivitamine hakkab segama andmesisestajate tööd. Siis on võimalik kasutada funktsiooni “Paraleelaruanded”, et optimeerida töökiirust kõigile kasutajatele.

“Single Thread” valik on kasutatav igasuguse serverarvutiga, “Multi Thread” valik kasutab aga ära mitme tuuma ja protsessoriga võimekust.

Väljas
Serverprogramm arvutab ühte aruannet korraga. Seega mitu aruannet arvutatakse valmis järjekorras, vastavalt nende käivitamise järjekorrale. Kui samal ajal sisestatakse uusi dokumente, siis aruande arvutamisel toimub hetkeline paus. 

Single Thread
Serverprogramm arvutab mitut aruannete korraga. Programm arvutab ühte aruannet mõne hetke ja siis teist aruannet mõne hetke, siis kolmandat jne. jätkates taas esimesega. See annab eelise, kui korraga käivitatakse nii pikemaid kui lühemaid aruandeid. Lühemad aruanded arvutatakse siis kiiremini valmis. Vaikimisi saab server korraga töödelda kuni 5 aruannet, aga kasutaja saab seda muuta lahtris “Parallelaruandluse määr” (maksimum määr saab olla 80).

Optimaalne arv sõltub aruannete arvust ja mahust. Seega sobiva määra leidmiseks tuleb teha proovimist.

Multi Thread
Serverprogramm eraldab aruannete jaoks eraldi puhvri (thread). Iga puhver on võimeline arvutama eraldi aruannet, lubades mitme aruande arvutamist samal ajal. Aruande käivitamisel pannakse aruanne üldisesse aruannete järjekorda, kus omakorda leitakse vaba puhver. Korraga saab kasutada kuni 5 puhvrit, kuid seda saab muuta lahtris “Parallelaruandluse määr”. Üldine soovitus on kasutada määra, mis 2 korda suurem serverarvuti protsessori tuumade arvust. Kasuta seda valikut ainult mitme-tuumalise ja mitme-protsessoriga serverarvutite puhul.

Kui oled siin seadistuses teinud muudatusi, tuleb serverprogramm taaskäivitada.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus