Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 04. aprill 2023

Seadistus “Lausendamine, põhivarad”

Antud seadistuses kirjeldatakse kontod, mida kasutatakse vaikimisi simulatsioonidel ja finantskannetel. Veendu, et siin määratud kontod leiduksid kindlasti ka Kontode registris (moodul Finants), muidu võib juhtuda, et simulatsioone või kandeid ei koostata.

Müügi vahekonto – Siin määra konto, mida debiteeritakse Põhivara müügil selle müügihinnas (Põhivara müümiseks sisesta Põhivara Mahakandmise kaart tüübiga Müük).

Kapitali invest. konto – Kui koostad Põhivara kasutusele võttes hooldusega Finantskande, krediteeritakse seda kontot Põhivara ostuhinnas.
Näide: Kui ehitatakse ettevõttele põhivara ning põhivara kaarti ei saa koostada ainult ühe konkreetse ostuarve pealt, siis saab siia valida kontoks “Ettemaksed materiaalse põhivara eest“. Kui põhivara saab valmis, siis saab selle kohta koostada Põhivara kaardi (täites Nimetuse, Kategooria, Klassi, Mudeli ja Ostuväärtuse).
Seejärel käivita hooldus “Koosta põhivara kasutuselevõtu finantskanne“, mille määramisaknas täida loodud põhivara kohta:
number
kategooria
kande kp
kande seletus (vaba tekst)
Mudel 1
Kui “Lausendamine, põhivarad” on “Kapitali invest. konto määratud, siis siin hoolduse määramisaknas võib konto tühjaks jätta.
Selle hooldusega käivitamisel lisatakse Põhivara kaardile “Alguskp 1” ning koostatakse finantskanne, millega krediteeritakse kontot “Ettemaksed materiaalse põhivara eest” ning debiteeritakse kontot, mis on märgitud Põhivaraklasside seadistuses.

Objektitüüp – Määra siin, mis tüüpi kuulub Objekt, mis luuakse uue põhivara kaardi sisestamisel.

Koosta põhivarast automaatselt objekt – Kui koostad uut põhivara kaarti, siis programm loob uue Objekti kaardi automaatselt. Objekti kood saab olema sama, mis põhivara kaardi number.

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Seadmete hooldusprotsessid lihtsaks!

21. veebruar 2024

Standard Books äritarkvara… Loe edasi

Soovitusindeksi tulemus – meil väga hea klienditeenindus!

16. veebruar 2024

Soovitusindeksi kokkuvõte Kliendid hindavad… Loe edasi

VEEBRUARI NIPINURK – müügiaruanded; e-arvete kasutajate nimekiri; EL klientide müügistatistika jpm

07. veebruar 2024

VEEBRUARI NIPID Millises… Loe edasi