Leia vastused

Seadistus “Lausendamine, põhivarad”Uuendatud 17. veebruar 2022

Antud seadistuses kirjeldatakse kontod, mida kasutatakse vaikimisi simulatsioonidel ja finantskannetel. Veendu, et siin määratud kontod leiduksid kindlasti ka Kontode registris (moodul Finants), muidu võib juhtuda, et simulatsioone või kandeid ei koostata.

Müügi vahekonto – Siin määra konto, mida debiteeritakse Põhivara müügil selle müügihinnas (Põhivara müügil sisestatakse Mahakandmise kaart tüübiga Müük).

Kapitali invest. konto – Kui koostad Põhivara kasutusele võttes Finantskande, krediteeritakse seda kontot Põhivara ostuhinnas.
Kui Põhivara hinnatakse ümber ning Ümberhindluse kaardist koostatakse Simulatsioon, kasutades Operatsioonide menüü käsklust “Koosta simulatsioon“, lahutatakse Põhivara endisest väärtusest ümberhindluse uus väärtus. Saadud summas krediteeritakse antud kontot (või debiteeritakse, kui summa on negatiivne).

Objektitüüp – Määra siin, mis tüüpi kuulub Objekt, mis luuakse uue põhivara kaardi sisestamisel.

Koosta põhivarast automaatselt objekt – Kui koostad uut põhivara kaarti, siis programm loob uue Objekti kaardi automaatselt. Objekti kood saab olema sama, mis põhivara kaardi number.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus