Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 15. detsember 2022

Seadistus “Süsteemisisesed teated”

Moodul Ettevõtte märguanded > Seadistused > Süsteemisisesed teated

Kui sinu andmebaasis on mitu ettevõtet, siis see seadistus on ühine kõikidele ettevõtetele. Kui seadistad või muudad seadistust, siis rakendub muudatus automaatselt kõikides ettevõtetes. Samas, seadistus “E-mail ja kaustade seadistus” ning seadistus “Ettevõtte märguanded” salvestatakse igas ettevõttes eraldi. Sellepärast on soovitatav kõik seadistused üle kontrollida samas ettevõttes, et veenduda õiges toimimises

Siin seadistuses pead koostama eraldi kaardid iga andmebaasi sündmuse jaoks, mille kohta soovid teadet saada. Kui sama teate peab saama mitu inimest, siis iga isiku kohta koosta eraldi kaart.

Nr. – Igale teate kaardile antakse automaatselt unikaalne number, kui sa esimest kord kaardi salvestad.

Suletud – Märgi see valik, kui seda teate kaarti enam ei kasuta. Suletud valiku saad alati uuesti eemaldada.

Kommentaar – Kui allpool teed valiku Tegevus = “Saada e-mail” , siis siia sisestatud kommentaari kasutatakse saadetava e-maili teemana.

Käivituse põhjus – Kasuta ctrl+enter, millise sündmuse peale teade saadetakse. Valikud:

Määramata – teadet ei saadeta.
Ootamatu süsteemi taaskäivitamine – Teade saadetakse, kui süsteem teeb ootamatu restardi/taaskäivituse. Ootamatuks taaskäivituseks on sündmus, kui server lõpetab töö kasutaja tegevusest sõltumata (näiteks: server hangus, või tehti arvutile jõuga restart või toimus elektrikatkestus). Selliste restartide järel lisatakse logi faili vastav tekst “Last session was not properly terminated“.
E-mailide järjekord peatunud – Teade saadetakse, kui e-mailide järjekord ehk saatmiselolevad e-mailid peatuvad. Kui soovid kontrollida e-mailide järjekorda, siis saad seda teha “E-mail ja kaustad” mooduli registris “Saatmisel e-mailid“.
Kui valid selle valiku, siis “Saatmiselolevad e-mailid” kontrollitakse iga minuti järel. Kui järjekorras on saatmata maili, mis pole välja läinud 2 minuti jooksul, siis on saadetakse teade.

Tegevus
Kasuta ctrl+enter, et valida teavituse tüüp.
Saada e-mail – teavitus saadetakse e-maili teel kasutajale, kes on määratud “E-mail ja kaustad” mooduli seadistuses “E-maili ja kaustade seadistused” lahtris “Postmaster”.
Saatjaks saab olema postkast, mis on määratud seadistuses “Ettevõtte märguanded” lahtris “Süsteemi e-mail“. Kui see on täitmata, siis kasutab programm saatjaks  “E-mail ja kaustad” mooduli seadistuses “E-maili ja kaustade seadistused” lahtrit “Süsteemist”. Kui teavitus ei jõua saaja postkasti, siis tõenäoliselt on põhjuseks, et see “Emaili ja kaustade seadistused” lahter on täitmata.
E-maili teemaks saab olema “Kommentaar“, mille määrasid eelpool. E-maili sisu võetakse Standard Tekstide seadistusest, vastavalt see tekst, mille määrad allpool lahtris “Std. tekst“.
Kalendri tegevus koostatakse samuti automaatselt, kasutades tegevuse tüüpi, mille määrad allpool. Tegevusele lisatakse tekst “Program not properly Terminated” või “Email Queue has stopped” (sõltuvalt sündmusest).
Kui “Teg. tüüp” väli on täitmata, siis ei saadeta e-maili ega teki tegevust.

Std. tekst – Vali (ctrl+enter) siia tekst Standard Tekstid seadistusest. Standard Teksti kaardile sisestatud tekst kopeeritakse e-maili sisusse, mis teatena väja saadetakse.

Teg. tüüp – Kui eespool Tegevus = Saada e-mail, siis koostatakse e-mail ja Tegevuse kaart. Tegevuse tüüp, mille valid siia (ctrl+enter), kopeeritakse Tegevuse kaardile. Tegevuse tüübi peal on soovitataks kasutada Alarmi tüüpi.

Kui kaart täidetud, vajuta Salvesta.

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Digisillad tulevikku: digitaliseerimine ja andmevahetus

21. mai 2024

MKM digimajanduse osakonna juhataja võttis… Loe edasi

Milline on raamatupidamise tulevik?

16. mai 2024

Ärigeenidega Ksenija Germ töötab raamatupidajana… Loe edasi

Raamatupidamisprogramm raamatupidajale

15. mai 2024

Excellenti raamatupidaja Marianne Reinsoo… Loe edasi