Maret Luts

Lippude tootmine kiireks ja sujuvaks

Lippude ja tekstiiltoodetega tegelev Lipuvabrik OÜ kasutab Standard Booksi oma tootmis- ja müügiprotsesside muutmiseks sujuvamaks ja kiiremaks.

Tänavu 30-aastaseks saav Eesti kapitalil põhinev pereettevõte Lipuvabrik OÜ on keskendunud kvaliteetsete lippude ja liputarvikute tootmisele ja müügile. Lipuvabrik teeb ka käsitööna eksklusiivseid esinduslippe, siin valmivad nii Eesti presidendi lipud kui Toompeal Pika Hermanni tornis lehviv lipp.

Lipuvabriku tegevjuhi Karina Tõeleidi sõnul oli Standard Books ettevõttes kõige esimesena kasutusele võetud programm, mis juurutati juba 20 aastat tagasi. Eriti hoogsalt on Standard Booksi erinevaid võimalusi hakatud Lipuvabrikus kasutusele võtma viimaste aastate jooksul. „Koostöö Excellentiga on meil olnud igati sujuv,“ ütleb Tõeleid.

Müük ja tootmine jookseb Standard Booksil

Programmi kasutavad Lipuvabrikus müügiinimesed, raamatupidaja, arendusjuht  ja digitaliseerimise juht. Tõeleid kirjeldab, et ettevõtte müügiprotsess saab alguse Standard Booksis, kus täidetakse kliendile saadetav pakkumine. „Kogu sisemine müügi ja tootmise protsess on praegu ehitatud üles Standard Booksi dokumentide peale,“ ütleb Tõeleid.
Tõeleidi sõnul korrastas ettevõte juba paar aastat tagasi Standard Booksis olevaid andmed niivõrd, et programmist saadi kätte vajaliku kvaliteediga müügiandmed klientide ja toodete lõikes, mis aitavad teha olulisi juhtimisotsuseid. „See töö on veel pooleli ja eks teha on veel palju,“ nendib Tõeleid. Näiteks on Lipuvabrikul plaanis pärast Standard Booksi versiooniuuendust täiesti ümber teha senine klassifikaatorite süsteem. Ka erilahendusena tehtud töökäskude võimekust tuleb veel rakendama hakata.

Pannkoogitainas Lipuvabriku moodi

Viimased pool aastat on Standard Booksi võimalustega tööd teinud Lipuvabriku protsesside ja digitaliseerimise juht Maivi Iga. „Kui seni on Standard Books pikalt olnud kasutusel peamiselt raamatupidamises, siis nüüd võtame järjest ette ka selle kasutamist tootmises,“ ütleb Iga. Üks võimalus selleks on laoarvestus. Iga sõnul on nad 2023. aasta teisest poolest aktiivselt juurutanud kõikide oma toodete kohta n-ö retseptide kirjeldamist äritarkvaras, mis tähendab iga toote kohta selle koostisosade kirjapanekut. „Sellega on samamoodi nagu pannkoogitainaga, kus on munad, piim ja jahu. Meie kirjeldame oma toote osas ära, et see sisaldab näiteks sinist, musta ja valget kangast,“ räägib Iga. „Seda infot on vaja materjaliarvestuseks.“ Selliste retseptide koostamine ongi olnud viimaste kuude jooksul Maivi Iga laual.

Ka Iga sõnul on tuleviku vaates üks Standard Booksi võimekus, mida kindlasti soovitakse rakendada, automaatsed töökäsud. Oma igapäevategevuses on Lipuvabrik ise nii tootja kui müüja rollis ega hoia suuri varusid oma ladudes. „Oma poe vajadused katame pidevalt ära, aga laiemale kliendibaasile toodame pigem tellimuste alusel. Praegu vahendame müügi ja tootmise vahel neid töökäske käsitsi kirjutatud põhjade peal. Kui saame selle osa protsessist automatiseeritud, muutub kõik kiiremaks ja sujuvamaks,“ usub Iga.

Lisaks rakendamisvalmis töökäsulahendusele on Lipuvabriku tarbeks Standard Booksis arendatud veel ka automaatsed toimingud materjali mahakandmiseks ja valmistoodangu ülesvõtmiseks lattu, mis tähendab seda, et tootmiskäske ei tule enam käsitsi sisestada. Liidestustest kasutab Lipuvabrik peamiselt API kaudu Woocommerce’i e-poodi ja e-arvete saatmist.

Iga päev toob uue avastuse

Iga sõnul avastab ta Standard Booksist pidevalt midagi uut. „Pea iga päev taban mingi uue võimaluse, et ahaa, nii saab ka,“ kirjeldab Iga, kes uute võimaluste kasutuselevõttu aktiivselt juurutades suhtleb tihedalt ka Excellentiga. „Kirjutan neile väga sageli ja võimalik, et olen nad juba veidi ära tüüdanud,“ muigab ta. „Aga vastused saan alati kiiresti ja probleemidele leitakse lahendused. Meil on väga tubli kliendihaldur.“

Kokkuvõttes leiab Iga, et Standard Books on hästi laiade võimalustega ja põhjalik, sobides kõigile ettevõtetele. „Meil on see programm olemas ja lähiaja eesmärk on võtta kasutusele võimalikult palju meile sobivaid võimalusi, sest pole ju mõistlik sellist programmi kasutada ainult arvete väljasaatmiseks,“ ütleb Iga lõpetuseks.

Mõned Standard Booksi plussid Lipuvabriku jaoks

  • Väga mitmekesiste võimalustega programm, mis sobib kõigile ettevõtetele, aga eriti hea on seda kasutada väiksemates ettevõtetes protsesside digiteerimisega alustamiseks.
  • Võimaldab ka tootmisettevõttes muuta protsesse kiiremaks ja sujuvamaks ning paremini planeerida nii tootmist kui müüki.
  • Aitab kaasa laoarvestuse muutmisele täpsemaks ja ülevaatlikumaks.
  • Pakkumiste saatmise programm muutis kogu vabriku müügiprotsessi läbipaistvaks ja ülevaatlikumaks.

Lipuvabrik OÜ on osalemas ka Excellent Business Forumil, kus nende tegevjuht räägib oma kasutajakogemusest. Kui ka Sinu ettevõte puutub kokku müügi- ja laovaldkonnaga, siis tule kuulama!

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

18. apr. 2024

Kasutajalood, Hooldusteenindus, Müük ja ladu

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock Baltic OÜ jaoks katab Standard… Loe edasi

Kuidas Viimsi Vesi koostab arveid ühe päevaga?

18. apr. 2024

Kasutajalood, Vesi,Soojus,Gaas

Viimsi Vesi sai Excellenti abiga endale hästi… Loe edasi

APRILLI NIPINURK – kliendiklassifikaatorid, varjatud rida müügiarvele, automaatlausendite ja arvutusvalemite seadistamine jpm

17. apr. 2024

Nipinurk

APRILLI NIPID Mis on kliendiklassifikaator ja kuidas klassifikaatoreid… Loe edasi

Kristi Piper
projektijuht

Tekkis huvi? Proovi tasuta!

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Tekkis huvi? Proovi tasuta!

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Aitäh!

Sinu kontaktandmed on meie kliendihaldurile saadetud. Võtame Sinuga ühendust.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.

Liitu uudiskirjaga

Meie uudiskiri aitab Sul kursis olla viimaste Excellenti uudiste ja tootevärskendustega. Privaatsustingimustega saab tutvuda siin.

Aitäh!

Sinu kontaktandmed on meie kliendihaldurile saadetud. Võtame Sinuga ühendust.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.