Swedbank Gateway kasutamine raamatupidamises

Paljud raamatupidajad on kindlasti kuulnud Swedbank Gateway lahendusest, mis ühendab pangateenused ettevõtte äritarkvaraga, muutes seeläbi raamatupidamise kordades lihtsamaks ja efektiivsemaks.

Mis on Swedbank Gateway?

See on Swedbanki automaatne digitaalne kanal, mis ühendab ettevõtte äritarkvara panga keskkonnaga, Kanalil puudub “oma nägu”, st pangateenuseid kasutatakse otse ettevõtte raamatupidamisprogrammis, näiteks Standard Booksis. Kaob vajadus liikuda erinevate keskkondade vahel.

Samu teenuseid on võimalik kasutada kõikide Swedbanki kontodega Balti riikides.

Mida Swedbank Gateway võimaldab??

Swedbank Gateway võimaldab Swedbankis asuvate kontodel kasutada erinevaid pangateenuseid, andmed liiguvad panga ja Standard Booksi vahel: 

  Tasumiste saatmine ehk maksed – tasumiste ja väljamaksete kaartidelt saab edastada pangatehingu otse panka kinnitamiseks.

  Eelmise päeva lõpu seisuga kontoväljavõte -Standard Books impordib iga päev automaatselt eelmise päeva kontoväljavõtte. Alustades teenuse kasutamist, on võimalik importida ka varasemad andmed kuni kolm kuud tagasiulatuvalt.

  Jooksva päeva kontoväljavõte – Standard Books impordib seadistatud intervalliga jooksva päeva pangaväljavõtte. Erinevalt eelmisest kahest, on jooksva päeva väljavõte tasuline teenus

Nende teenuste kasutamiseks tuleb ettevõtte seadusliku esindaja poolt sõlmida Swedbank Gateway teenuse leping, mida saab mugavalt teha otse Swedbanki internetipangas. Lepingut saab allkirjastada nii Mobiili-ID, Smart-ID või ID-kaardiga. 

Lisaks otseselt panka puudutavatele toimingutele saavad kõik Standard Booksi kasutajad Swedbank Gateway lahenduse abil esitada otse programmist Maksu- ja Tolliametile (EMTA) nii Käibemaksudeklaratsiooni (KMD) kui Tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsiooni (TSD). Deklaratsioonide esitamise teenust saavad kasutada kõik ettevõtted, ka need, kelle pangakonto asub mujal kui Swedbankis.

  •     KMD saab esitada koos lisadega INF1 ja INF 2 otse EMTA süsteemi nii kinnitatud kui kinnitamata kujul.
  •     TSD saab esitada koos lisadega 1 ja 2 otse EMTA süsteemi nii kinnitatud kui kinnitamata kujul

Standard Booksis kasutatakse deklaratsioonide edastamiseks operaatorina Swedbanki. Teenuse kasutamine ei eelda lepingu sõlmimist Swedbankiga ega arvelduskonto omamist Swedbankis. Piisab, kui aktiveerida Standard Booksis teenus “Käibemaksudeklaratsiooni edastamine” ja/või ”TSD edastamine” ja lisada EMTA portaalis Swedbank AS-ile õigus andmete edastamiseks masin-masin liidese kaudu

Loe kuidas aktiveerida Swedbank Gateway SIIT

Tekkis huvi?

Kristi Piper - projektijuht
Kristi Piper
projektijuht

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Aitäh!

Sinu andmed on saadetud.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.

Liitu uudiskirjaga

Meie uudiskiri aitab Sul kursis olla viimaste Excellenti uudiste ja tootevärskendustega. Privaatsustingimustega saab tutvuda siin.