Renate-Ly Mehevets

Milline on hea raamatupidamisprogramm ning kuidas seda valida?

Viis tähtsat kriteeriumit ja samm-sammuline valimisõpetus 

Hea raamatupidamisprogrammi kasutamine mõjutab oluliselt ettevõtte igapäevategevust  – tänu sellele on argised raamatupidamistoimingud maksimaalselt automatiseeritud ning ettevõtte finantstervise kohta olemas pidev ja asjakohane ülevaade.

Raamatupidamisprogramme on väga mitmeid ja nende hulgast võib olla keeruline kõige paremat välja valida. Siin on viis kriteeriumit, millele peaks vastama hea raamatupidamisprogramm.

See on kasutajasõbralik ja loogiline. Head raamatupidamisprogrammi on lihtne kasutada. See on intuitiivne, selles navigeerimine on kiire ja ligipääs erinevatele funktsioonidele loogiline. Võib isegi öelda, et sellega on mõnus toimetada.

Programm on paindlik ja kohandatav. Head raamatupidamisprogrammi on lihtne kohandada sinu ettevõtte vajadustega. Programmis on võimalik paindlikult tekitada aruandeid, kohandada endale käepärast ja luua automaatne andmevahetus teiste ettevõttes kasutatavate tarkvaradega.

See on turvaline. Turvalisus on raamatupidamise koha pealt ülioluline aspekt, sest raamatupidamisandmed on ettevõtte jaoks kriitilise tähtsusega ning see info peab olema kaitstud igal ajahetkel ja igas olukorras. Hea raamatupidamisprogramm peab tagama kõrgetasemelise turvalisuse, sh andmete krüpteerimise ja regulaarse varundamise.

Funktsionaalsus vastab hinnale. Hea raamatupidamisprogramm on selline, kus paketis olev funktsionaalsus vastab hinnale.

Programmil on tasemel tugi ja pidev arendus. Kasutajatugi on hädavajalik, sest programmi juurutades ja kasutades tekib ikka küsimusi. Heal raamatupidamisprogrammil on tasemel klienditugi, mis on sulle kui programmi kasutajale pidevalt saadaval ja murede korral asjalikult aitamas või koduleht pakub laialdast KKK rubriiki. Hea raamatupidamisprogrammi tunnuseks on ka see, et seda arendatakse pidevalt edasi.

Kriteeriumid täidetud, kuidas nüüd edasi?

Oletame, et oled leidnud raamatupidamisprogrammi, mis vastab nendele kriteeriumitele. Lõpliku valiku tegemine näib ikkagi keeruline, sest raamatupidamisprogrammi valimine on ettevõtte jaoks tähtis otsus. Anname sulle samm-sammult juhised, kuidas oma vajadusi paremini määratleda ja enese jaoks tõesti kõige parem raamatupidamisprogramm valida. Võta rahulikult aega ja kaalu kõiki küsimusi põhjalikult. Õigesti valitud tarkvara hakkab sind edaspidi igapäevaselt aitama.

Samm 1

Määratle oma ettevõtte vajadused. Enne kui sa üldse midagi oskad valida, peaksid paika panema, millised on su ettevõtte spetsiifilised raamatupidamisvajadused. Näiteks milliseid aruandeid ja kui sageli on neid vaja teha, missugused on sinu tegevusvaldkonna eripärad ning kes hakkavad programmiga tööle.

Samm 2

Katseta tarkvara demo. Enamik tarkvarapakkujaid võimaldab tasuta demo, mis on suurepärane võimalus testida, kas tarkvara vastab just sinu ettevõtte vajadustele.

Samm 3

Andmevahetus teiste tarkvaradega. Väga oluline punkt – tee kindlaks kas ja kuidas integreerub soovitud raamatupidamisprogramm teiste sinu ettevõttes kasutatavate tarkvaradega nagu kliendihaldussüsteemid ja e-kaubanduse platvormid.

Samm 4

Kas programm on jätkusuutlik? Ettevõtted arenevad ja hea raamatupidamisprogramm peaks suutma kasvada koos sinu laieneva ettevõttega. Jätkusuutlik tähendab, et kui ettevõtte laieneb, siis suudab programm käsitleda ka sellega kaasas käivat suuremat andmemahtu ilma jõudluses kaotamata.

Samm 5

Uuri soovitusi ja arvustusi. See on kasulik toimimisviis enne iga suuremat ostu ning töötab väga hästi ka raamatupidamisprogrammi valimisel. Leia mõni ettevõtja või raamatupidaja, kes sulle silma jäänud programmi kasutab ja uuri temalt, kuidas ta sellega rahul on.

Seega – milline raamatupidamisprogramm siiski valida? Loe lähemalt, miks just Standard Booksi raamatupidamisprogramm on raamatupidajatele suurepärane valik!

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Raamatupidamine, Standard Books

Standard Booksi äritarkvaras on ligi 30 erinevat võimalust, mis toetavad… Loe edasi

E-arvete hirmud ja võidud

23. juuli 2024

Uudised, Raamatupidamine

Riigi soov oleks juba järgmise aasta algusest kehtestada kohustuslik e-arveldamine… Loe edasi

Ehitusprojekti kuludest alati korrektne finantsülevaade Bauwisega!

19. juuli 2024

Kinnisvara

Ehitusprojektidega tegelejad teavad, kui oluline on eelarvete ja kulutuste täpne… Loe edasi

Flow Finance’i jaoks on Standard Books alati esimene valik!

19. juuli 2024

Kasutajalood, Raamatupidamine

Raamatupidamisteenust pakkuva Flow Finance´i jaoks on Standard Books oma mitmekesiste… Loe edasi

Kristi Piper
projektijuht

Tekkis huvi? Proovi tasuta!

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Tekkis huvi? Proovi tasuta!

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Aitäh!

Sinu kontaktandmed on meie kliendihaldurile saadetud. Võtame Sinuga ühendust.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.

Liitu uudiskirjaga

Meie uudiskiri aitab Sul kursis olla viimaste Excellenti uudiste ja tootevärskendustega. Privaatsustingimustega saab tutvuda siin.

Aitäh!

Sinu kontaktandmed on meie kliendihaldurile saadetud. Võtame Sinuga ühendust.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.